SGK

SGK KAYIT SORGULAMA

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok işlem internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sorgulama işlemleri de internet üzerinden yapılan işlemler arasındaki yerini almıştır. Birçok kurumun sorgulama işlemini bu şekilde yapılıyor olması kurumlardaki kalabalığı azaltmaya ve çalışmadaki verimliliği arttırmada etkili olmuştur. Ülkemizde belli miktarda prim ödeyerek Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olabileceğiniz gibi, SGK’nın sağlamış olduğu imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Bu imkanlardan yararlanmak ve ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilmeniz için SGK, vatandaşlarımız için resmi internet sitesi üzerinden sunduğu SGK kayıt sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. SGK kaydı sorgulama işlemlerinizi şifreli olarak bu sistemden rahatlıkla yapabilirsiniz.


Önceleri şifresiz olarak E-SGM üzerinden yapılan bu sorgulama işlemi günümüzde sadece E-Devlet üzerinden yapılabilir bir hal almıştır. Bunun nedeni ise E-SGM sitesinin süresiz olarak kapatılmasıdır. İnsanlar tarafından artık tercih edilmeyen bu siteye girişlerde giderek azalma görülmüştür ve bunun yanında bazı sorgulamalarda insanlara yanlış bilgiler verdiği de tespit edilerek Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar ile kapatılmıştır. Bu nedenle bizlerde şifreli olarak E-Devlet üzerinden SGK kayıt sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgileri sizlerle paylaştık.

SGK Kayıt Sorgulama İşlemini E-Devlet  Şifresi İle Nasıl Yapabilirim?

SGK kaydı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden yapabilmek için şifreye ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine kimlik bilgilerinizle giderek 2 TL işlem maliyeti ödeyerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi öğrendikten sonra ise yapmanız gereken yazımızda sizler için vermiş olduğumuz bağlantılara tıklamanız gerekmektedir. Bağlı olduğunuz kurumu seçerek linkine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan yeni ekranda ilk olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazının üzerine tıklamalısınız. Ardından karşınıza açılacak olan yeni ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranızı ardından önceden almış olduğunuz E-Devler şifrenizi doğru yerlere tam bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ butonun üzerine tıklayınız. Tüm bu adımlardan sonra sisteme girişinizi tamamlamış oluyorsunuz ve SGK kaydınız ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden işlem yapmak istediğiniz 4A-4B-4C tescil kaydı sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Kayıt Sorgulama 4A İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Kayıt Sorgulama 4B İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Kayıt Sorgulama 4C İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu