SGK

SGK HİTAP

Günümüzde artık tüm işlerimizi internet üzerinden yaparak hem kolaylık sağlamaktayız hem de zamandan tasarruf etmekteyiz. Bu durumlardan ötürü Sosyal Güvenlik Kurumu da bizlere birçok imkan sunmaktadır. Bunlarda birisi de SGK hitap uygulamasıdır. SGK hitap, 4C kapsamında çalışmakta olan bireylerin çalışma sürelerini rahatlıkla takip etmeleri üzerine geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde online olarak hizmet takibi yapmak artık kolay bir yöntem haline gelmiştir.


SSK hitap ile bilgilerin eksiksiz ve zamanında girilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu uygulama sayesinde Sosyal Güvenlik Kuruma bilgilerin gidişi önceki zamanlara göre daha güvenilir bir hal almıştır. Geçmiş zamanlarda kurumlar arasında yaşanan dosya, evrak kaybı veya ulaşım problemleri de ortadan kalkmış olacaktır.

SGK Hitap Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

Vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak SGK hitap sistemine girebilirsiniz. Yapmanız gereken ise, sizden istenilen ‘Kullanıca Adı’ ve ‘Parola’ girişlerinizi yapmanızdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra kolaylıkla sisteme girebilir ve hizmet sürenizi takip edebilirsiniz. Ayrıca SGK hitap giriş sayfasında yer alan uyarılarıda lütfen dikkatlice okuyunuz.

SGK Hitap Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ! 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. meb öğretmen olarak çalışırken 672 sayılı khk ile meslekten çıkarıldım. 24 yıl 10 kamu hizmetim var öğretmenlik öncesi 1 yıl 11 ay sigortalı olarak çalıştım.Emeklilik için başvurdum. emekli olabileceğim fakat ikramiye alamayacağım söylendi.Ne yapmam gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı