• SGK GÜN SORGULAMA

  Ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı, ne kadar SGK priminizin yattığını, kaç gün yattığını, patronunuzun sigortanızı başlatıp başlatmadığını öğrenmek artık çok kolay. SGK gün sorgulama sistemi ile merak ettiğiniz soruların cevabını internet sayesinde öğrenebilirsiniz. Artık gelişen teknoloji ile birlikte birçok işlem internet üzerinden yapılabilir bir hale gelmiştir. Bunun nedeni insanların interneti bilgisayarlarında, telefonlarında veya tabletlerinde gün içerisinde sürekli kullanmalarıdır. Bu derece yaygın olan bir kullanım olduğundan birçok uygulamanın da geliştirilip hizmete sunulmasına sebebiyet vermiştir. Sorgulama işlemlerininde internet üzerinden yapılıyor olması bu uygulamalardan sadece birisidir. Özellikle E-Devlet sistemi birçok kurumun sorgulama işlemlerine ev sahipliği yapmaktadır. SGK gün sorgulama işlemi de bu işlemlerden birisidir. Daha önceleri sadece E-Devlet üzerinden değil aynı zamanda E-SGM sistemi üzerinden de SGK gün sorgulama işlemi yapılmaktaydı. Ancak bu siteye olan talebin giderek azlaması nedeni ile Sosyal Güvenlik Kurumu bu sitenin süresiz olarak kapatılması kararını almıştır.


  Önceden çalışan vatandaşların hakları yenebilirdi, işverenler sigorta konusunda aksaklıklar gösterebilir hatta maaşı yanlış bir şekilde aktarabilirdi. Bu tür sorunların olmaması için oluşturulan SGK gün sorgulama sistemi ile primlerinizi yattığı günden 1 gün sonra kontrol edebilirsiniz. Genellikle sağlık sorunları olduğu zaman ortaya çıkan aksaklıklar yine bu sistem sayesinde giderilmiştir. Kendi bilgilerinizi takip edebilecek ve SGK primleriniz yatmadığı zaman gerekli mevkilere başvuru da bulunabileceksiniz.

  SGK Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Önceleri E-SGM sistemi içerisinde yer alan SGK gün sorgulama, artık şifreli halde E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Vatandaşlar için büyük bir kolaylık olan gün sorgulamayı kişisel bilgileriniz ve E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Şifrenizi herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

  • Öncelikle size vermiş olduğumuz internet adresine tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayınız.
  • Ardından açılan pencerede öncelikle nüfus cüzdanınızda bulunan T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Daha sonra önceden almış olduğunuz E-Devlet şifresini gerekli yere doğru bir şekilde yazmalısınız.
  • Tüm bu bilgileri yazdıktan sonra sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.
  • Gelen sayfadaki Hizmet Bilgisi kısmına tıklayarak SGK gün sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Yapacak olduğunuz tüm bu adımlar sonucunda SGK gün sorgulama ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere kolaylıkla ve güvenli bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

  SSK Gün Sorgulama İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR Gün Sorgulama İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı Gün Sorgulama İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SGK GÜN SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. fahrettin dedi ki:

   ssk pirimim nekadar olmuş

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    E devlet şifresi ile görüntüleme yapabilirsiniz.

  2. Banu dedi ki:

   Merhabalar. Ben 2008 de işe girdim 2013 temmuzda işten ayrıldım. 2014 temmuzda doğum yaptım. Doğum parası hakkında bilgim olmadığı için talep de bulunmadım. Şimdi talep etme hakkım varmıdır ve varsa nasıl bir yol izlemeliyim acaba? Şimdiden teşekkür ederim..

  3. ilhan susuz dedi ki:

   slm üstadım ben 10 yıldır devlet dairesinde işçi olarak çalışıyorum ev alacagımdan dolayı kıdem tazminatımı alıp işe başlaya bilirmiyim sanırım böyle bir yasa söz konusuydu noldu söylenti var failiyet yok bilginiz varmı kısaca açık bir şekilde yazarsanız sevinirim

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Lütfen sitemizde ki kıdem tazminatı konumuzu inceyiniz.

  4. serkan kula dedi ki:

   maaş 1200 alıyorum asgari ücret sigortam yatıyor napmam lazım

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Şikayette bulunabilirsiniz. SGK nın şikayet hattını aramalısınız.

  5. kenan taşci dedi ki:

   nekadar gün sayım var.

  6. ebru akbaş dedi ki:

   ben bır markette 45 gunden berı calısıyorum ve sıgortam yapılmadı ve ben cıkmak ıstedıgımı soyledı gerıye donuk sıgorta parası alabılırmıyım

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Bununla alakalı SGK şikayet hattını arayarak daha detaylı bilgi alarak şikayetinizde bulunabilirsiniz.

  7. Dursun Kanıcı dedi ki:

   1988 yılında da sigortalı olarak çalıştığım halde 1988 2 – 3. dönem sigorta primlerimin acilen bulunarak İstanbul Unkapanı S.G.M.kezine bildirilmesini rica ederim.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Dursun Bey durumla alakalı bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

  Sorunuzu Yazın