• SGK GÖZLÜK ÖDEMESİ NE KADAR?


  Göz bozukluğu nedeniyle pek çok göz kusuru (miyop, hipermetrop, astigmat vb.) ortaya çıkmıştır. Göz kusurları olan vatandaşların kullandıkları gözlükler, gözün durumuna yani numarasına ve hassaslığına göre çeşitlilik göstermektedirler. Gözlük kullanan vatandaşlara SGK tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi vermek istiyorum. SGK gözlük ödemesi adı altında yapılan bu yardımlar belirli kurallar çerçevesinde sınırlandırılmıştır. Peki SGK gözlük ödemesi ne kadar? Bu yazıda sizlere SGK gözlük ödemesi ne kadar sorusu hakkında bilgi vereceğim.


  SGK Gözlük Ödemesi Ne Kadar?

  • Öncelikle SGK ile anlaşmalı müesseselerde yapılan muayene sonrasında her cam numarasının değişmesi durumunda, +/- 0.50 değişmesi durumunda bile, cam değişim işlemi SGK tarafından karşılanacaktır.
  • Çerçeve değişim işleminde ise bu hizmetten yararlanma hakkınız 3 yıla çıkmaktadır. Yapılacak SGK gözlük ödemesi çerçeveler için 3 yılda birdir.

  SGK gözlük ödemesi ne kadar? sorusuna cevap vermeye çalıştım. Peki SGK gözlük ödemesi çerçeve değişimi süresini nasıl takip edebiliriz. E-Devlet kapısı üzerinden bu sorunun cevabına da kolayca ulaşabilirsiniz. Sizlere en yakın PTT şubesinden alacağınız E-Devlet şifresiyle aşağıda vereceğim linke tıklayarak çerçeve hakkından yararlanmak için geriye kalan sürenin ne kadar olduğuna ulaşabilirsiniz. E-Devlet şifresi kişiye özgü bir şifredir. Kimlik bilgilerinizi kullanarak kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ücreti 2 tl dir.

  Aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından açılan sayfada belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Belirtilen bilgileri girip doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

  SGK Optik Cihaz Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  SGK GÖZLÜK ÖDEMESİ NE KADAR? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Neval oktay dedi ki:

   Ssk nekadar ödüyor gözlükde cam ve çercevede

  2. Erol YÜCER dedi ki:

   eşim yakın gözlüğü aldı ne kadarını devlet ödedi

  3. vedat önal dedi ki:

   gözlük çerçevee v camları için sgk ne kadar katkı yapıyor

  4. Nizamettin Aktaş dedi ki:

   emekli için ödenen cam ve cerceve ücteri

  5. Elif Doğan dedi ki:

   E Devlet pirizma camı neden hastalara yüklüyor? Bir kısmını neden karşılamıyor teşekkürler

  6. m.reşat tokalı dedi ki:

   12 .03.2017 tarihinde gözlük reçetesi aldım.organik cam yazıyor.
   ne kadar ücret ödeyeceğim?

  7. Emrah dedi ki:

   Avrupa’da dahi bulunmayan, sadece ABD’den sipariş verebileceğim, ileri deutan’lı olup, iş ve özel hayatımda görme eksikliğimi giderebilecek bir gözlük almak istesem SGK’un ücreti konusunda yardımı olabilecek midir?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  8. Tansuhan dedi ki:

   Şimdi istediğim herhangi bir marka gözlük çerçevesi için yüzde kaç indirim yapıyor ?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın