SGK

SGK GÖZLÜK ÖDEMESİ NE KADAR?

Göz bozukluğu nedeniyle pek çok göz kusuru (miyop, hipermetrop, astigmat vb.) ortaya çıkmıştır. Göz kusurları olan vatandaşların kullandıkları gözlükler, gözün durumuna yani numarasına ve hassaslığına göre çeşitlilik göstermektedirler. Gözlük kullanan vatandaşlara SGK tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi vermek istiyorum. SGK gözlük ödemesi adı altında yapılan bu yardımlar belirli kurallar çerçevesinde sınırlandırılmıştır. Peki SGK gözlük ödemesi ne kadar? Bu yazıda sizlere SGK gözlük ödemesi ne kadar sorusu hakkında bilgi vereceğim.


SGK Gözlük Ödemesi Ne Kadar?

  • Öncelikle SGK ile anlaşmalı müesseselerde yapılan muayene sonrasında her cam numarasının değişmesi durumunda, +/- 0.50 değişmesi durumunda bile, cam değişim işlemi SGK tarafından karşılanacaktır.
  • Çerçeve değişim işleminde ise bu hizmetten yararlanma hakkınız 3 yıla çıkmaktadır. Yapılacak SGK gözlük ödemesi çerçeveler için 3 yılda birdir.

SGK gözlük ödemesi ne kadar? sorusuna cevap vermeye çalıştım. Peki SGK gözlük ödemesi çerçeve değişimi süresini nasıl takip edebiliriz. E-Devlet kapısı üzerinden bu sorunun cevabına da kolayca ulaşabilirsiniz. Sizlere en yakın PTT şubesinden alacağınız E-Devlet şifresiyle aşağıda vereceğim linke tıklayarak çerçeve hakkından yararlanmak için geriye kalan sürenin ne kadar olduğuna ulaşabilirsiniz. E-Devlet şifresi kişiye özgü bir şifredir. Kimlik bilgilerinizi kullanarak kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ücreti 2 tl dir.

Aşağıda verilen linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından açılan sayfada belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Belirtilen bilgileri girip doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

SGK Optik Cihaz Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Avrupa’da dahi bulunmayan, sadece ABD’den sipariş verebileceğim, ileri deutan’lı olup, iş ve özel hayatımda görme eksikliğimi giderebilecek bir gözlük almak istesem SGK’un ücreti konusunda yardımı olabilecek midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu