SGK

SGK FAİZ HESAPLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm işlerimizi internet üzerinden kolaylıkla ve güvenir bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. SGK’nın bize sağladığı imkanlardan birisi de  SGK faiz hesaplama işlemidir. Bu uygulama sayesinde kurumunuza yatırmakla yükümlü olduğunuz primi, zamanında yatırmadığınız takdirde ne kadar faizin işleyeceğini öğrenmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Sizlere bu yazımızda SGK faiz hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


SGK Faiz Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK faiz hesaplama işleminizi nasıl yapmanız gerektiğini maddeler halinde sizlere anlatacağız. Bu adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda SSK faiz hesaplama işlemi için sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayınız.
  • Açılmış olan ekranda ilk olarak hangi tarihe göre SGK faiz hesaplamanızı yapmak istediğinizi giriniz.
  • Borç tutarınızı giriniz.
  • Ekranın altında yer alan ‘Özel’ ya da ‘Resmi’ seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz.
  • Bu bilgi girişlerinden sonra SGK gecikme faizi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmek için ‘Hesapla’ tuşuna basınız.

 SGK Faiz Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Eşim İ.yüksel Boralı, emekli sandığı emeklisi, 15 haziran 2014 te vefat etti. icra borcu kesintisi vardı. reddi miras yaptık. sgk icra dairelerine haziran sonuna doğru 3.003.90.-tl gönderiyor fazla ve yersiz gönderilen bu parayı, eşi olarak bana borç tahakkuk ettirilmiştir. temmuz 2014 tarihinden itibaren benim emekli maaşımdan ve eşimden bağlanan dul aylığından 2015 ocak ayı dahil toplam 3.003.90.tl kesildi. SGK fazla veya yersiz icra dairesine gönderdiği bu para bana neden borç tahakkuk verliyor, bunu nasıl iade alabilirim.sgk icra dairelerinden alabilirsin diyor, icra daireleri sgk hallet diyorlar eylül 2014 ten bu yana icra dairelerinde uğraşmaktan hastalar oldum. psikolojim bozuldu.Lütfen yardımcı olmanızı arz ediyorum

    1. Bu site bilgilendirme amaçlı olup durumunuz da oldukça karışıktır. Bir de Alo 170 SGK hattını arayarak bilgi alın. Mahkeme yoluna da başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu