SGK

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

SGK emeklilik sorgulama işleminizi kişisel bilgilerinizle rahat bir şekilde yapabilirsiniz. SGK emeklilik sorgulama ile ne zaman emekli olacağınız, kaç yaşında emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz. Bizim size anlatacağımız işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmanız dahilinde SGK emeklilik sorgulama işleminizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle size vermiş olduğumuz İnternet adresine lütfen tıklayınız.
  • T.C. vatandaşı iseniz; T.C uyruğunuzu seçiniz ve kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz.
  • Nüfusta kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.
  • Nüfus cüzdanınızın arka kısmında bulabileceğiniz cilt numarasını giriniz.
  • Doğum yılınızı da seçerek güvenlik kodunu giriniz ve sorgula butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemlerden sonra bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfanın sağ kısmında emekli aylık bilgisi ve hizmet bilgisi kısımlarına tıklayarak emeklilik sorgulamanızı yapabilirsiniz.
  • Eğer yabancı ülke vatandaşıysanız yine size vermiş olduğumuz İnternet adresine girerek yabancı uyruğunuz seçiniz. T.C. kimlik numaranızı, doğum yılınızı ve ikamet tezkere numaranızı yanlışsız bir şekilde girdikten sonra güvenlik kodunu da doğrulayarak sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra emeklilik sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SGK Emeklilik Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. merhaba benim1.825 günüm var ve 4 tane çocuğum var ben 1985 yılı başlangıç ssk var tabi boşluğum çok çalıştığım yerde ödemedikleri çok günüm var hatta mahkeme kazanmışlığımda var ama kişi kayıp olduğu için alamadım hala icrada benim davam ben ne yapmalıyım emekli olabilmem için 26.09.1969 doğumlu bayanım lütfen beni aydınlatırmısınız nereye gide bilirim hakkımı öğrenmek için teşekkürler

  2. 1953 konya yunak dogumlu almanyadan 80 CALISAMAZraporum var türkiye kabuletti türkiyede 143 is günüm var 1600 gün üzerinden emekli olabilirim diyeceva geldi bir miktar para yatirdim 10300tl borcumvardi ödedigimzaman nekadar mas alirim 65 yasini doldurursam kalan parayi ödememe gerek varmi cevabiniz icin teskür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı