SGK

SGK E-Hizmet

Tüm dünya genelinde büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji ile artık insanlar pek çok alandaki işlemini çok daha kolay ve çok daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu da vatandaşlarımıza internet üzerinden çok daha aktif bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır.


Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlara internet üzerinden sunulmakta olan SGK e-hizmet ve uygulamaları ile vatandaşların kurum ile ilgili olan pek çok işlemini çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır.

SGK e-hizmet ve uygulamaları nelerdir?

İnternet üzerinde yer almakta olan SGK e-hizmet ve uygulamaları sayesinde vatandaşlar sigortaları hakkında güncel ve detaylı bilgiler alabilecekleri sorgulamalar yapabilir, emekli aylıkları ile ilgili detaylı bilgiler alabilir, emekli aylığı kesintilerini kontrol edebilir, hizmet bilgisi alabilir ve GSS tescil kaydı sorgulama işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

SSK e-hizmet seçenekleri arasında yer alan bu sorgulama ve işlem gerçekleştirme sistemleri sayesinde vatandaşlar sigortaları, emeklilikleri ve kurum ile ilgili olan diğer işlemleri ile ilgili pek çok işlemini sadece birkaç dakika içerisinde günün herhangi bir saati içerisinde oturdukları yerden gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. beyin ameliyatı oldum prim gün sayım doldu yaş bekliyorum ne zaman emekli olurum malulen olarak baş vurdum olmadı şimdi çalışan olarak baş vurdum sonuç nedir bilmek istiyorum bilgilendirirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı