SGK

SGK E-BORCU YOKTUR

SGK E-BORCU YOKTUR

SGK E-Borcu Yoktur belgesini almak daha önceleri uğraş verici ve zaman alıcı bir işlemdi. Devletin elektronik ortamda bize kolaylık olması için sağladığı E-Devlet sistemi ve SGK‘nın resmi internet adresi sayesinde devletle ilgili olan tüm işlemleri halledebilirsiniz. E-Borcu Yoktur uygulaması da www.turkiye.gov.tr den veya www.sgk.gov.tr den yapılabilmektedir. SGK E-Borcu Yoktur işlemleri için SGK Müdürlüğünden E-Borcu Yoktur aktivasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Aktivasyon işlemi bir kez yapılmaktadır ve SGK’ya form doldurulup verilmelidir. Bu formlar işverenler ve çalışanlar için farklılık gösterir. Bu yüzden dolduracağınız formlara dikkat etmelisiniz. Yanlış form doldurmanız halinde aktivasyon işleminiz gerçekleşmeyecektir.


SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması Nasıl Kullanılmaktadır?

Aşağıda size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaptığınızda kullanıcı adı, sistem şifresi, işyeri şifrenizi ve güvenlik kodunu doldurmanız gerekmektedir. Burada doldurmanız gereken bilgiler SGK tarafında size verilecektir.

  • Kullanıcı adı bölümünüz 2 kelimeden oluşacaktır.
  • Sistem ve iş yeri şifreniz SGK’dan aldığınız şifreler olacaktır.
  • Güvenlik kodunu da doğru giriniz ve “Giriş” butonuna tıklayınız.Böylelikle SGK E-Borcu Yoktur uygulamasını yapmış olacaksınız.

SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı