SGK

SGK DÖKÜMÜ

SGK; SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı uygulamalarını kendi çatısı altında topladığından beri devlet dairelerinde uzun süre bekleyerek gerçekleştirdiğiniz çoğu işlem internet üzerinden kolaylıkla yapılmaya başlandı. Böylelikle kamu kuruluşlarında uzun süreli beklemeler ve kalabalıkta sıra beklemeler devride kapanmış oldu. Bu kolaylık kamu kurum ve kuruluşlarının daha verimli çalışmasını sağlamış ve aynı zamanda insanlara zamanlarından da tasarruf etmelerine imkan sağlamıştır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerin arasında sorgulama işlemleri de yer almaktadır. Bu sayede ne zaman emekli olabileceğinizi, hizmet bilgilerinizi, emekli aylık bilgileriniz gibi işlemleri tek bir site üzerinden şifresiz bir şekilde sadece kişisel bilgilerinizi girerek görebilirsiniz. SGK dökümü de yine birçok sorgulama işlemi gibi E-Devlet üzerinden şifre ile yapılmaktadır. E-SGM sitesinin kapatılması nedeniyle birlikte şifresiz olarak bu işlemi yapamamaktayız. E-SGM sitesinin vatandaşlar tarafından tercih edilmemesinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu bu siteyi süresiz olarak kapatma kararı almıştır. Bizlerde bu yazımızda E-Devlet üzerinden SGK dökümünün nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.


SGK Dökümü Nasıl Alınır?

İlk olarak E-Devlet sistemi üzerinden SGK dökümü sorgulama işlemi yapabilmek için şifrenize ihtiyaç vardır. Bu şifreyi herhangi bir PTT şubesinden nüfus cüzdanınız ile 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra,

  1. Yazımızın sonunda size paylaştığımız bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir.
  2. Daha sonra karşınıza çıkacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir.
  3. Daha sonra yeni pencerede ilk olarak T.C kimlik numaranızı ve ardında E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  4. Tüm bu işlemleri tam ve doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olunup ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  5. Karşınıza gelen sayfada hizmet bilgisi kısmına tıklayarak SGK dökümünüzü alabilirsiniz.

SSK Dökümü İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Dökümü İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Dökümü İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı