SGK

SGK CEZA SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlarımıza sağlamış olduğu birçok imkan bulunmaktadır. Artık SGK ile olan işlerinizi SGK merkezlerine gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilme imkanına sahibiz. SGK’nın bize sunduğu uygulamalardan biri de SGK ceza sorgulama işlemidir. Bu uygulama sayesinde ödemekle yükümlü olduğunuz cezaları öğrenebilir, aynı zamanda gecikme zammı ile ilgili bilgilerinize de ulaşabilirsiniz. SGK ceza sorgulama işlemi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.


SGK Ceza Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK ceza sorgulama işlemini gerçekleştirmek için sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

 • Tıkladıktan sonra karşınızda olan web tahsilat sayfası üzerinden ‘Sorgu Türü’ seçeneğinden ‘4A İŞVEREN ÖDEMELERİ, 4B SİGORTALI ÖDEMELERİ ya da DİĞER ÖDEMELER’ seçeneklerinde işlem yapmak istediğiniz seçeneği seçiniz.
 • ‘Sorgu Tipi’ kısmında cari ödemeler yada işlem yapacak olduğunuza göre seçiminizi yapınız.
 • ‘Sicil numaranız’ ya da ‘TC Kimlik Numaranızı’ giriniz.
 • ‘Güvenlik Kodu’ girişini yapınız.
 • Tüm bu adımlardan sonra SGK ceza sorgulama işlemi için sisteme giriş yapabilir ve sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SGK Ceza Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Ceza Sorgulama Gecikme Zammı Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK ceza sorgulama kapsamında, SGK gecikme zammınızı hesaplamak için sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise açılan SGK sayfasında sizden istenilen tarih, borç tutarı ve yapacağınız işleme göre ‘resmi’ ya da ‘özel’ seçeneklerinin bilgilerini girerek SSK ceza sorgulama sonucunda gecikme zammınızı da öğrenebilirsiniz.

SGK Ceza Sorgulama Gecikme Zammı Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. 04.01.2011 TARİHİNDE SSK GİRİŞİM OLDU. 01.01.2016 TARİHİNDE VERGİ MÜKELLEFİ OLDUM.MUHASEBECİMİZ BANA SSK PRİMİNİ TAM GÜN YATIRIRSAN SSK DA DEVAM EDİP BAĞKURU YATIRMAYABİLİRSİN DEDİ.BENDE ÇALIŞTIĞIM İŞYERİNDE SSK PRİMİMİ TAM YATIRDIM.15.03.2017 DE SSK PRİMİNİ ÖDEMEYİ DURDURDUM.ŞİMDİYE KADAR E- DEVLETTEN BAKTIĞIMDA 4 /B DE BORCUM GÖZÜKMÜYORDU.AMA ŞİMDİ 4 /B DE VERGİ MÜKELEEFİ OLDUM GÜNDEN İTİBAREN BORCUM GÖZÜKÜYOR AYRICA CEZA YAZILMIŞ.NE YAPMAM GEREKİYOR

  1. Merhaba,

   Muhasebeciniz doğru bilgi aktarmış. Vergi mükellefi olanlar başka işyerinde ssk lı çalıştıklarında Bağkur primi ödemelerine gerek yoktur. Muhasebeciniz dilekçe ile durumu düzelttirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı