• SGK CENAZE YARDIMI


  Devletin vatandaşlara sağladığı hizmetlerden birisi de SGK cenaze yardımıdır. Peki nedir bu SGK cenaze yardımı? İşte bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımızı aydınlatmak için SSK cenaze yardımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Cenaze yardımı vefat etmiş sigortalının çalışırken iş kazası veya meslekten dolayı bir rahatsızlık geçirmiş ve çalışmalarının sonucunda vefat etmiş olması durumunda SGK cenaze yardımı ödeyebilir. Peki bu yardım nasıl ve hangi şartlarda alınabilir? Yazımızı geri kalanını okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


  SGK Cenaze Yardımı Nasıl Alınır ?

  SGK cenaze yardımı alabilmek için vefat eden kişinin yakınlarının Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’ne, yanlarında vefat eden kişinin ölüm tarihini belirten bir dilekçe yazıp bu dilekçeyi de alarak başvurmaları gerekiyor. Tabi sadece bu dilekçe değil geri kalan diğer evraklarında alınması gereklidir.

  SGK cenaze yardımının verilme sırası ise öncelikle kişinin eşine, eşi yoksa çocuklarına, çocukları da yoksa anne babasına verilir. Bunların yanı sıra ise SGK cenaze yardımı alınabilmesi için vefat eden kişinin ölümünden önce en az 360 günlük sigortalılık malul, yaşlılık, ölüm prim sigortası gibi ödemesi zorunlu olan miktarları yatırması gereklidir.
  tıkla sorunu sor

  SGK CENAZE YARDIMI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Naide Beşir dedi ki:

   Babam 2016 yılında vefat etti ben kızıyımbenim eşimde2007yılında vefat etti ikisindende ölüm parası alabilirmiyim

  Sorunuzu Yazın