• SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?


  SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?


  Yüzümüz vucüdümüzla anlattığımız pek çok hareketi onaylayan en önemli parçamızdır. Bu nedenle dış görünüşte mimiklerin önemi kadar yüzümüzün görüntüsünün de önemi büyüktür. Özellikle burun bir insanın yüzünün en önemli noktalarından biridir. Büyük ya da kemerli burunlardan da şikayetçi olan pek çok insan vardır. Nasıl ki boyumuzun kısa olmasından, şişmanlıktan ya da aşırı zayıf olmaktan memnun olmuyorsak, burnumuzun şeklinden de memnuniyet duymadığımız zamanlar vardır. Elbette ki bu tıbbın gelişmesi ile birlikte bir sorun olmaktan çıkmıştır. Artık pek çok insan görüntüsünden memnun olmadığı uzvunu küçük bir operasyonla değiştirebilmektedir. Tabi estetik ameliyatlar isteğe bağlı olduğundan ve maliyeti yüksek olduğundan dolayı herkesin merak ettiği bir soru ile karşı karşıya kalmaktayız. SGK burun estetiği ameliyatını karşılıyor mu?

  Sigortalı çalışanlar, bağkurlular ya da emekli sandığı mensupları bu konuda aynı hizmeti almaktadır. Devlet hastanelerinde zorunlu görülen ve burnun iç kısmı ile alakalı sorunlar için gerekli olan cerrahi müdahaleleri sgk karşılamaktadır. Ancak geniz eti, burun kemiği eğriliği gibi durumlarda oluşan cerrahi müdahaleler zorunlu tedaviye girmektedir. Bu tarz rahatsızlıklar doktorun vermiş olduğu karar doğrultusunda hastaya zarar vermeye başladığı noktada gerçekleştirilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  SGK burun estetiği ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarda ameliyat ücretini karşılamadığını açıkça belirtmiştir. Bu durum talebe bağlı olduğundan, zorunlu bir durum teşkil etmediğinden ve de yöntemi hastanın kendisi seçebildiğinden dolayı ne yazık ki SGK tarafından karşılanmamaktadır. Hatta özel sigortalar da burun estetiği ameliyat tutarını karşılamamaktadır.

  Burun kırılması gibi durumlar her ne kadar zorunlu tedavi gerektirse de dış estetik grubuna girmektedir. Kırık ya da çatlakların düzeltilmesi ile ilgili konular biraz daha farklılık göstermektedir. Acilden sevk edilen burun kırıkları, üzerinden zaman geçmeden estetik ameliyat ile düzeltilmektedir. Bu gibi durumları sgk karşılamaktadır ancak; yine ortada sağlığı bozan unsurlar bulunması gerekmektedir. Örneğin burun kırığı ya da çatlağı hastanın hayatını olumsuz etkiliyorsa tedavi gerektirir ve SGK kapsamına girer. Üzerinden zaman geçen kırık ya da çatlaklar ise zaman aşımına uğrar ve kendiliğinden kaynar. Eğri kaynamalar da görsel açıdan rahatsızlık verir ve hastalar ameliyat talebinde bulunur. İşte bu durum da lükse giren talepler arasında yer aldığından dolayı SGK tarafından karşılanmamaktadır.

  Kısacası hastaların kendi istekleri doğrultusunda talep ettiği hiçbir burun estetiği sgk tarafından karşılanmamaktadır.  tıkla sorunu sor

  SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.