• SGK Borcu Yoktur Sorgulama İşlemleri

  İnternet ve teknoloji sayesinde artık arzu ettiğimiz her türlü bilgi ve veriye saniyeler içerisinde ulaşabiliyor ve bu verileri kişisel olarak kullanabiliyoruz. Talep ettiğimiz her türlü bilginin yanı sıra kişisel olarak devlete bağlı kurumlardaki işlemlerimizi ve kayıtlarımızı da görüntüleyebiliyoruz. İletişim çağının sağladığı bu faydadan yararlanan devletler, devlet dairelerindeki yığılmaları ve oluşan kuyrukları engellemek, vatandaşlara kolaylık sağlamak adına devlet işlemlerini internete entegre etmiştir. Ülkemizde de e-Devlet, e-SGK, İnternet Vergi Dairesi gibi sistemler aracılığı ile artık resmi kurumlara bağlı birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.


  Yalnızca görüntüleme işlemleri değil, artık kredi kartı ile sistemlerde yer alan tüm borçlar ve ödeme işlemleri de anında gerçekleştirilerek cezai yaptırımlara maruz kalmadan kısa yoldan ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

  SGK Borcu Yoktur Uygulaması

  Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı e-borcu yoktur uygulaması aracılığı ile kişiler artık SGK borçlarının olmadığını gösteren belgeyi anında düzenleyebilmekte ve çıktı olarak alarak gerekli işlemlerde kullanabilmektedirler. Son yıllarda e-Devlet’in kulanım oranının artması ile beraber, tüm devlete balı kurumlar bu şekilde işlemleri kolaylaştıran ara yüzler oluşturmuşlardır.

  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunduğu bu ara yüz ile sgk borcu sorgulama işlemi için artık resmi dairelerde kuyruklarda beklemek veya evrak karışıklıklarına maruz kalmak sona ermiştir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  e-Borcu yoktur sistemi, işverenler için oluşturula bir alandır. Bu alan sayesinde çalışanların sigorta primlerine dair bir borcun bulunmadığı anında kayıt altına alınırken, Sosyal Güvenlik Kurumu’na yönelik bir vergi borcu bulunup bulunmadığı da görüntülenebilmekte, ödeme yapılabilmekte ve bu sayede de vergi işlemleri kolaylıkla hesaplanabilmektedir.

  e-Borcu yoktur sistemi için iş verenin kayıt yaptırması ve üyelik alması gerekmektedir. Bunun için e-Borcu yoktur ekranında yer alan e-borcu yoktur taahhüt belgesi doldurularak başvuru yapılması gerekmektedir. Üyelik alındıktan sonra sisteme giriş yapıldığında arzu edilen tüm işlemler birkaç tık ile halledilebilmektedir.

  Bireyler de hizmet dökümlerine bakarak SGK borçlarının olup olmadığını şahsi olarak görüntüleyebilirler. Tek yapmaları gereken e-Devlet’e giriş yaparak sistem arama çubuğuna 4A Hizmet Dökümü yazmak ve çıkan ilk sekmeye tıklamak olacaktır.  tıkla sorunu sor

  SGK Borcu Yoktur Sorgulama İşlemleri İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın