Genel

2020 Sermayesiz İş Nasıl Kurabilirim, İş Fikirleri Nelerdir?

Sermaye sahibi olmadan iş kurmak için yapılması gereken, işinizi hangi alanda piyasaya süreceğiniz olmalıdır. Sermayeniz olmadığına göre işiniz maddesel anlamda bir üretim olmayacaktır. Fikir üretimi ya da bir hizmet karşılığı para kazanmak mümkün olacaktır.


Sermayesiz iş kurmak için yapılması gereken tek şey, hangi alanda hizmet vereceğinize karar vermek olmalıdır. Sonrasında kullanacağınız teknik parçalar varsa, sadece düşük miktarda bir parayla bu teknik aletleri alabilir, işlerinize bu şekilde devam edebilirsiniz.

Sermayesiz Seyahat Planlayıcılığı İşi Nedir?

Seyahat planlayıcılığından para kazanmak için kullanacağınız sermaye, şimdiye kadar gezip gördüğünüz yerler olacaktır. seyahat planlama işi, daha önce gittiğiniz ve çok iyi bildiğiniz yörelere yapılacak gezilerin sizin tarafınızdan planlanmasını kapsar.

Kişilerle internet üzerinden bağlantı kurar, bölgeyi tanıtırsınız. Bu şekilde yapacakları gezide nereleri gezmeleri gerektiğini, nasıl bir yol izleyeceklerini internet üzerinden kuracağınız bağlantılarla insanlara bildirirsiniz. Bunun yanında kişiler adına internet üzerinden başvuru yaparak otel ayarlama, konaklama alanı ve yemek organizasyonu gibi yerleri belirleme gibi işler de sizin işinizdir.

Sermayesiz İş Kurmak İçin E- Ticaret Nasıl Kullanılır?

E-ticaretten para kazanmak için de sermayeye ihtiyacınız yoktur. Alıcı ile satıcı arasında bir köprü görevi görmeniz bile sizin komisyonlardan para kazanmanızı sağlar. Bu şekilde kazanacağınız para ile sonrasında sermaye biriktirebilir ve elden satışa geçebilirsiniz. Bu şekilde satış yapmak için yapmanız gereken, bir materyali arayan kişi ile satan kişi arasında bağlantı kurmaktır.

Dolayısıyla sanal çevreniz oldukça geniş olması, güvenilir kaynaklarınızın insanları cezp etmesi gerekir. Antikadan konser biletine kadar aranan her şeyin satın alınabileceği yerleri bilmeniz gerekir. Bunun için aracı görevi görerek komisyonla para kazanabilir, bu yüzden depo masraflarını iptal edebilirsiniz.

Video Çekme ve Düzenleme İle Sermayesiz Para Kazanmak Nasıl Olur?

Video çekerek para kazanmak için akıllı telefonlardan başka bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Tiktok uygulaması gibi basit video uygulamalarından dahi para kazanılabilmektedir. Bunun için videolarınızın izlenme sayılarını arttırmanız yeterli olacaktır. videolarınızın izlenmelerini arttırarak reklam alabilir, ücretli ortaklıklara girebilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz gelir, takipçi ve izlenme sayılarınızın artması ile artış gösterecektir.

Tamircilik Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Tamircilik işinden para kazanmak için sadece aletleri tamir etmeyi bilmeniz yeterli olacaktır. lavabo açmayı ya da şofben tamir etmeyi biliyorsanız, sadece aletlerinizi ve bilginizi sermaye olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında kendi telefon numaranızı dağıtarak herhangi bir şirkete bağlı kalmadan kendi müşterilerinizi bulabilirsiniz.

Armut benzeri uygulamalar, tamirci bulma konusunda insanlara yardımcı olmaktadır. Bu yüzden Armut uygulamasına kayıt oluşturabilir, insanların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu şekilde ulaşıldıkça değerlendirme puanlarınız artar. insanlar hakkınızda olumlu yorumlar yazmaya başlar. Böylece tavsiye edilen bir tamirci olursunuz.

Cep Telefonunu Kullanarak Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Cep telefonu ile sermayesiz para kazanma yolları, sayısızdır. Bunun için bir call center acentesine üye olarak kendi telefonunuzdan ya da firmanın size vereceği  telefondan insanları arayarak ürün tanıtımı yapabilirsiniz. ürünlerinizi tanıttıktan sonra, satışınız oranında komisyon kazanırsınız.

Ayrıca zamanla işinizi bireysel olarak yapabilir, firmalardan bireysel tanıtım istekleri alabilirsiniz. bu şekilde yalnız başınıza başladığınız işi ekip haline getirerek, sermayesiz olarak işlemlerinizi  devam ettirebilirsiniz. Sermayesiz iş kurmak için güzel bir başlangıç olan bu iş, eğer ikna kabiliyetiniz yüksekse size dolgun kazançlar kazandırabilir.

Video İzleyerek Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Video izleme yoluyla para kazanmak, uygulamalar ya da site üyelikleri ile söz konusu olabilmektedir. Cep telefonu uygulamalarını kullanarak izlediğiniz video başına belirli bir miktar para kazanabilirsiniz. Bunun  yanında sadece reklam videoları izleyerek, başka hiçbir şey yapmadan, izlediğiniz reklam başına para kazanabilirsiniz.

Bazı internet siteleri, izlenen videoları değerlendirmenizi isteyebilir. Bu sitelere değerlendirme yazarak ve videoları puanlayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

Makale yazma yoluyla para kazanmak, işinizi iyi yapmanız durumunda size yüksek paralar kazandırabilir. Makale yazarken önce bir ekibe dahil olabilir, sonra kendi ekibinizi kurarak sermayesiz bir şekilde makale yazabilirsiniz. Google sitelerinde yayınlanacak yazıların bazı kurallara göre düzenlemesini yapmakla yükümlü olduğunuz bu işte, eğer web site tasarımcılığı gibi konularda da bilginiz varsa, kısa sürede kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram üzerinden para kazanmak için yapılması gereken, takipçi sayısını ve etkileşimi arttırmak olmalıdır. Kullanıcılarla etkileşiminizi arttırarak reklam alabilirsiniz. sadece önerdiğiniz ürünler üzerinden dahi yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Bu şekilde sermayesiz iş sahibi olmak için her anlamda aktif olmanız, sürekli olarak İnstagram üzerinden paylaşım yapmanız ve diğer profillerle etkileşimde bulunmanız gerekecektir.

Bu şekilde yapacağınız paylaşımlarda takipçilerinizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Ancak takipçi satın alma ile sayınızı arttırırsanız, ürün satışı konusunda sorun yaşayabileceğinizi bilmelisiniz. İnstagram’da reklam alarak, direkt olarak ürün satarak ya da tanıtım yaparak para kazanabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimlerle Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Uzaktan eğitim vererek para kazanmak için sadece eğitim sitelerine eğitimci profili oluşturmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde açacağınız profil ile uzmanı olduğunuz en az 1 konu üzerine eğitim verebilirsiniz. Herhangi bir dershane ya da firmaya bağlı olmamanız, sizi kendi işinizin patronu konumuna getirir.

Blog İle Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak için herhangi bir konuda araştırma yapıyor olmanız ya da bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Neyse ki bloglar kişiseldir. Konunuzu kendiniz seçer, tüm anlatılarınızı kendiniz gerçekleştirirsiniz. Dolayısıyla hayatınızdan makyaj malzemelerine, bilimden sanata ve geziye kadar pek çok konuda blog yazarak para kazanabilirsiniz.

Bloglar, aynı zamanda pasif gelir kaynaklarıdır. Blogunuz okundukça para kazanırsınız. Bir yazıyı yüklemenizden sonra, o yazı aylar sonra okunsa bile para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanında blogunuzun yorum olması, faydalı olduğunun bildirilmesi ve arama motorlarında daha fazla tıklanması, onu yukarı çeker ve para kazandırma potansiyelini arttırır. Bu şekilde sadece okunmalardan değil, reklamlardan da para kazanmış olursunuz.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmak için iyi bir oyun bilgisayarı dışında herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Bu şekilde para kazanmak için iyi bir oyuncu olmanız yeterlidir. Takım halinde ya da bireysel olarak oynanan oyunlardan iddia benzeri sitelere girerek oyunlar üzerine bahis oynayabilir, ya da daha donanımlı bir karakter yaratarak karakterinizi satışa çıkarabilirsiniz.

Oyun içinde canı ve puanları yüksek karakterler, 10.000 TL’ye kadar çıkan fiyatlarla alıcı bulmaktadır. Bunun için oyunları profesyonel olarak oynamanızın yanında, e- spor turnuvaları benzeri platformlara giriş yapmalı ve kendinizi tanıtmalısınız.

Sanal Paraları Kullanarak Nasıl Sermayesiz Para Kazanılır?

Sanal paralardan para kazanmak için piyasayı takip etmeniz gerekmektedir. Bitcoin benzeri sanal paralara yapacağınız yatırımlarla paranıza para ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kendinizi geliştirerek sanal para danışmanlığı yapabilir, piyasa hakkındaki görüşlerinizi para karşılığı insanlarla paylaşabilirsiniz.

Yatırım danışmanlığına benzeyen bu iş, sanal para söz konusu olduğundan internet ortamında yapılabilmektedir. Sermayesiz iş kurmak istiyorsanız, bilginizi satarak sermaye edinmek zorundasınız. Bunun için de gittikçe yayılan bir sektör olan internet ve sanal alemi kullanmanız gerekecektir.

Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

İş Kurmak İsteyen Ev Kadınlarına Faizsiz Kredi Desteği

İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu