emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz Oldu!

Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz Oldu!
24.03.2020

Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz Oldu! Korona virüsüne karşı oldukça fedakar bir biçimde çalışmakta olan sağlık çalışanlarına karşı Cumhurbaşkanı tarafından sevindirici bir haber geldi. Korona virüsü kapsamı süresince sağlık çalışanları toplu taşımalardan ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Cumhurbaşkanı daha önce sağlık çalışanları için 3 aylık zaman çerçevesinde ek ödemelerinin tavan ücretinden gerçekleştirileceği haberini de duyurmuştu. Bu kapsamdan sonra da sağlık çalışanlarına korona virüsüne karşı gösterdikleri fedakarlıklarına destek kapsamında, Cumhurbaşkanı Kararı neticesinde belediyeler ve bağlı kuruluşlar ile toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecekleri açıklanmış bulunmaktadır.

Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Toplu Taşıma Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Toplu Taşıma Resmi Gazete’de Yayımlandı! Cumhurbaşkanı tarafından alınan karar neticesinde, korona virüsü kapsamında fedakar bir biçimde çalışmakta olan sağlık personellerine destek amacı ile toplu taşıma ücretsiz olarak uygulanacaktır. Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçları ve kamuya ait olan sosyal tesislerden ücretsiz olarak faydalanmasına ilişkin alınan Cumhurbaşkanı kararı bu gün Resmi Gazete’de yayımlanmış bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzası ile birlikte yayımlanmış olan karar neticesinde, korona virüsü hastalığının yayılmasında önleme çalışmalarında bulunan sağlık personellerinin toplu taşıma kullanmalarında, toplu taşımalardan ücretsiz olarak yararlanmalarına Cumhurbaşkanı kararı ile olanak tanınmıştır. Korona virüsü kapsamında hastalığın yayılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, kamu ve özel sektörde bulunan tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personellerinin toplu taşıma kullanımları ücretsiz olmaktadır. Sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma kararı ilgili belediye tarafından karar verilmesinin ardından, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bulundukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülmekte olan toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferleri olmak üzere 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ücret alınmayacağı duyurulmuş bulunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.