emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sağlık Bakanlığı 3250 Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı 3250 Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayımlandı!
16.06.2020

Sağlık Bakanlığı 3250 Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 3250 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Yapılan açıklamanın ardından ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan personel alımına yönelik KPSS 2020 / 8 tercih kılavuzu başvuruda bulunacak adaylar için erişime açılmış bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında yeni personel alımına yönelik olarak haberi duyurmuş bulunmaktadır. Yapılan duyurunun ardından ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından merakla beklenen haber gelmiş bulunuyor. ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı personel alımı için KPSS 2020 / 8 tercih kılavuzu adayların erişimine açılmış bulunuyor. Açılan tercih kılavuzuna göre adaylar tercihlerini 16 Haziran – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvuruda bulunacak olan adaylar tercihlerini ÖSYM AİS’e T.C. Kimlik Numaraları ve ÖSYM şifreleri ile girişlerinin ardından yapabileceklerdir.

Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Erişime Açıldı!

Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Erişime Açıldı! Yapılan duyuruda konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi şu ifadeleri kullanmış bulunuyor. Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adayların Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzuna saat: 14.30 itibarı ile erişim sağlayabilecekleri belirtilmektedir. Ayrıca adaylar tercihlerini 16 – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 22 Haziran 2020 saat: 23.59’da sona erecektir.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.osym.gov.tr/TR,19366/kpss-20208-saglik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html” icon=”” target=”true” nofollow=”true”]Tercih Kılavuzuna Erişmek İçin TIKLAYNIZ[/button]

Yapılacak olan tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin resmi adresi olan ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile bireysel olarak yapılabilecektir. Adayların tercih işlemleri için yayımlanan kılavuzu oldukça dikkatli şekilde incelemesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.