Genel

Sağlık Bakanı Koronavirüs Sayısında Alarm Veren 7 İli Açıkladı!

Sağlık Bakanı Koronavirüs Sayısında Alarm Veren 7 İli Açıkladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs vaka sayısında son 3 gündür alarm veren 7 ilimizi açıklamış bulunmaktadır. Sağlık Bakanı, günlük korona virüs tablosunu açıklamış ve son 3 gündür vaka sayısında alarm veren illeri de açıklamıştır. Buna göre Sağlık Bakanı, tarafından açıklanan Türkiye’nin günlük korona virüs tablosu şu şekilde olmaktadır. Son 24 saat içindeki bin 148 kişiye tanı konuşmuş bulunuyor. 24 saat içerisinde 19 kişi hayatını kaybederken, toplam vaka sayısı da 205 bin 758 oldu. Bu güne kadar ki toplam can kaybı ise 5 bin 225 kişi olurken, 24 saat içerisinde bin 188 kişi daha iyileşmiş ve bu şekilde toplam korona virüsü tedavisi tamamlanan sayısı da 180 bin 680 kişi olmuş bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, internet sitesi üzerinden yayımladığı güncel korona virüsü değerlerine göre 24 saat içerisinde toplam 46 bin 114 adet test yapılmış ve bin 148 kişiye tanı konulmuş bulunuyor. Bu güne kadar yapılan toplam test sayısı 3 milyon 630 bin 480 olarak açıklanırken vaka sayısı da 205 bin 758 olarak belirtildi. Yoğun bakımda bulunan hasta sayısı bin 127, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 392 ve bu güne kadarki toplam iyileşen hasta sayısı da 180 bin 680 olarak açıklanmış bulunuyor. Sağlık Bakanı, belirtilen günlük vaka sayılarının açıklanmasının ardından uyarılarda bulunarak son 3 gün içerisinde vaka sayısının en çok arttığı ilerlide açıklamış bulunmaktadır.

Son 3 Günde Ortalama Vaka Sayısının Arttığı İller

Son 3 Günde Ortalama Vaka Sayısının Arttığı İller, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son 3 gün içerisinde ortalama vaka sayısının arttığı iller tek tek açıklandı.

Belirtilen iller şu şekilde olmaktadır.
  • İstanbul,
  • Ankara,
  • Gaziantep,
  • Mardin,
  • Konya,
  • Bursa,
  • Diyarbakır,

Bakan Koca, vaka sayısı artan illerimizi açıkladıktan sonra şu ifadeleri de sözlerine eklemiş bulunmaktadır. Buna göre yoğun bakım hasta sayılarının, yeni vakaları takiben artış göstermeye devam ediyor. Tedbir uygulanırken, 24 saat içerisinde vefat eden sayısı kanıksanacak bir tablo olmamaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu