• Rapor Parası Alacaklara Müjde

  Rapor Parası Alacaklara Müjde!!! Bankaya Gitmeden Paranız Cepte


  Bu gün yazımızda sıkça sorulan ve takibi zor bir konu olan Rapor paralarının alınabilmesi için getirilen kolaylıklarla ilgili müjdeli bir konudan bahsedeceğiz. İnternetin yaygınlaşması ve artık her an erişebilir duruma gelmesi ile birlikte bir çok işimizi artık şehrin dört bir yanındaki kurumlara gitmeden veya banka şubeleri dolaşmadan dakikalar içinde halledebiliyoruz. Devlet kurumlarımızda da artık bir çok işlem on-line olarak internet üzerinden yapılabiliyor. Her geçen gün yeni bir işlem devlet kurumlarının sistemine yüklenerek hem kurumların hem de devlet bankalarının iş yükü hafifletiliyor ve vatandaşında işlemlerini kurum kurum gezmeden halledilmesi sağlanıyor. Bu yeniliklere  iş göremezlik ödeneği halk dilindeki tabirle Rapor Paraları ödemeleri ile ilgili sağlanan kolaylık eklendi.

  Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi Hastalık, Analık ve İş kazası iş göremezlik ödenekleri her ayın 8’ i ile 14 ‘ ü arasında Ziraat Bankasından Nüfus cüzdanının ibrazı ile alınabilmektedir.

  Ziraat Bankasına Gitmeden İş Göremezlik Ödeneği Alınabilir mi?

  Artık iş göremezlik ödeneğini ‘’Banka Hesabı Tanımlama Hizmetini’’ kullanarak ödemelerin yatırılmasını istediğiniz banka hesabınızı https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-sorgulama internet adresinden tanımlayabilir ve sıra beklemeden paranızı kendi hesabınızdan istediğiniz an çekebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Rapor Parası İçin Hangi Bankalardaki Hesaplar Tanımlanabiliyor ?

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Akbank
  • Halkbank

  Yukarıdaki bankaların dışındaki bankalarda hesapları bulunanalar hesaplarını Ziraat Bankalarına kimlikleri ile müracaat ederek tanımlatabilirler.

  SGK ‘ ya ve Bankaya Gitmeden Paranız Hesabınızda

  Tanımlamayı yapan sigortalılar ayın 8 ‘ i ile  14 ‘ ünü beklemesine gerek kalmadan ödenen Hastalık, İş Kazası ve Analık iş göremezlik ödeneklerini ilgili banka hesaplarından çekebileceklerdir.

  Kazasız ve Hastalıksız Günler Geçirmeniz Dileğiyle….  tıkla sorunu sor

  Rapor Parası Alacaklara Müjde İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın