Genel

Ramazan Bayramı Sonrası Mesai Saatleri Değişiyor!

Ramazan Bayramı Sonrası Mesai Saatleri Değişiyor! Gelen son dakika haberi neticesinde İstanbul’da Ramazan Bayramı sonrasında mesai saatlerinde değişikliğe gidiliyor. Korona virüsü nedeni ile kamu çalışanlarının mesai saatlerinde değişikliğe gidilmişti. Korona virüsü tedbirleri kapsamında kamu çalışanlarına yapılan mesai saati düzenlemesi, Ramazan Bayramı sonrasında İstanbul genelinde normale döndürülme kararı alınmış bulunuyor. İstanbul Valili tarafından yapılan açıklamaya göre kamudaki mesai saatleri 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 09.00 – 13.00, 13.30 – 17,30 olarak uygulanacağı belirtildi.

İstanbul genelinde 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren olmak üzere mesai saatlerinde düzenlemeye gidileceği belirtilmiş bulunuyor. Daha önce korona virüsü tedbirleri kapsamında değiştirilen mesai saatleri, kamuda 27 Mayıs 2020 tarihi itibarı ile birlikte 09.00 – 13.00, 13.30 – 17.30 olarak uygulanmaya başlanacaktır.

Mesai Saatleri Değişikliğini İstanbul Valiliği Duyurdu!

Mesai Saatleri Değişikliğini İstanbul Valiliği Duyurdu! İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama kapsamında, İstanbul geneli kamu çalışanları için mesai saatleri değiştirilmiş bulunuyor. İstanbul Valiliği açıklamasını şu şekilde belirtmiş bulunuyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 100. Maddesi gereğince; il genelinde kamuda mesai saatleri 27.05.2020 tarihinden geçerli olmak üzere 09.00 – 13.00, 13.30 – 17.30 saatleri arasında uygulanacaktır.

Özel Kanun, Tüzük ve Yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan kamu kurum ve kuruluşlarına ait hükümler saklıdır. Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim denilmiş bulunuyor.

Her Evden Bir Kişiye Koronavirüs Testi Yapılacak!

65 Yaş ve Üstü İçin Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu