İŞKUR

Ramazan Bayramı Öncesi İşsizlik Maaşları Ödenecek mi?

Ramazan Bayramı Öncesi İşsizlik Maaşları Ödenecek mi? Ramazan Bayramı öncesi tüm işsizlik maaşı alanların merakla beklediği konu hakkında açıklama geldi. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar maaş konularını araştırmaya başlamış bulunmaktadır. 24 Mayıs 2020 tarihinde Ramazan Bayramı’nın kutlanacağı belirlenirken yaklaşan zaman ile birlikte her türlü maaş ödemelerinin bayram öncesi yapılıp yapılmayacağı merakla beklenmektedir. Özellikle işsizlik maaş ödemelerinin öne alınıp alınmayacağı da merak konusu olmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada işsizlik maaşları ile ilgili açıklama yapmış bulunmaktadır.


Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, dün akşam kabine toplantısı sonrasında gündemi ilgilendiren son dere önemli konular hakkında açıklamalar yapmış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı recep Tayip Erdoğan, işsizlik konusu da ilgili olarak açıklamasında yer vermiş bulunmaktadır.

İşsizlik Maaş Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

İşsizlik Maaş Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, işsizlik maaş ödemeleri ile ilgili olarak şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarımız bu ayki maaş ödemelerini 15 Mayıs tarihinden itibaren hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını belirtti. Yükseköğretim öğrencilerinin 6 Haziran tarihinde yapılacak olan burs ve kredi ödemelerini ise 19 Mayıs tarihinde başlatarak Ramazan Bayramına kadar tamamlayacaklarını belirtmiş bulunmaktadır. Diğer yandan işsizlik ödemelerini de öne çektiklerini belirtmiş bulunmaktadır.

İşsizlik maaş ödemeleri her ayın 5’inde düzenli olarak hesaplara gönderilmektedir. İşsizlik maaş ödemeleri PTT şubelerinden gerçekleştirilmektedir. İşsizlik maaşının ödendiği ayın 5’i hafta sonuna denk gelmesinin ardından, sonra gelen ilk iş günü ödemesi gerçekleştirilmektedir. T.C. Kimlik ile PTT şubelerinden işsizlik maaşınızı alabilirsiniz.

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak? İŞKUR Eğitim Ücretleri

İşten Çıkarılanlara Devlet Destekleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

İŞKUR Kursiyer Ücretleri (Maaşları) Ne Kadar Oldu ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı