emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

PTT Online İşlemler

PTT Online İşlemler

Büyük şehirde yaşayan insanlar başta olmak üzere işlemlerinizi gerçekleştirmek üzere gittiğiniz kurumlara ulaşmak hiçte kolay olmamaktadır. Kimi zaman bu kurumlar merkezi konumda bile olmamakla beraber bir kaç ulaşım gerektirmektedir. Tüm bunların yanı sıra işleminizi gerçekleştirmek üzere gittiğiniz kurumda çektiğiniz tek sıkıntının bu olmadığını sizlere gösterecek olan uzun kuyruklar ile karşılaşmanız oldukça yüksek ihtimaldir. Bir de burada mesai saatlerini de göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Aksi halde mesai saati dışında hiç bir şekilde yetkili bir kişiyi bulmanız mümkün olmayacaktır. Ancak artık teknoloji hizmet sektörü alanında da gelişerek insanların yaşam standartlarını ve kalitesini artırmayı hedefliyor. Böylelikle insanlar artık gereksiz yere vakit kaybı yaşamayacak ve bu şekilde işlemlerini kolay ve pratik olan yöntem ile birlikte gerçekleştirecektir.

Bu kolay ve pratik yöntemi kullanan sektörlerden biri de bankacılık sektörüdür. Hizmet pastasında oldukça büyük bir dilime sahip olan bankacılık sektörü artık hemen hemen on sekiz yaşını doldurmuş her vatandaşın kullandığı hizmetlerden biri haline gelmiştir. Taleplerinde artmasıyla birlikte geliştirilen bir sistem sayesinde artık insanların işlemlerini saatlerce kuyruklarda vakit kaybederek değil de birkaç saniye içerisinde gerçekleştirilmeleri mümkün hale getirildi. Bu hizmeti kullanan ve Türkiye’ de oldukça önemli bir  konuma sahip olan kurumlardan biri de PTT’dir. Artık PTT sizlerin diğer bankalardan daha güvenceli bir şekilde tüm bankacılık işlemlerine dair beklentilerinizi karşılamaktadır. Bu amaçla açılan PTT’nin, PTT Online İşlemler seçeneği ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında!

PTT Online İşlemler

PTT Online İşlemler seçeneği sayesinde artık PTT şubelerinde uzun kuyruklar beklemenize gerek kalmadı. PTT Online İşlemler uygulaması ile birlikte internet üzerinden her işlemi kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için diğer bir pratik yol ATM’leri ziyaret etmek olsa da online olarak gerçekleştireceğiniz işlemler sayesinde vakit kaybını minimuma indirebilirsiniz. PTT Online İşlemler menüsü üzerinden online olarak EFT, havale, döviz işlemleri, GSM operatörlerine TL yükleme, fatura ödeme, otomatik ödemeler gibi bir çok işlemi yalnızca bir kaç tık ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

PTT Online İşlemlerini gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısının bulunmuş olduğu herhangi akıllı bir cep telefonu ya da bilgisayardan internet erişim sağlamak olacaktır. Bunun ardından PTT’nin resmi internet sayfasını ziyaret etmelisiniz. Karşınıza açılacak olan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan PTT Online İşlemler tıklayın. Burada sizlerin karşısına sekmeler açılacaktır. Bu sekmeler de yer alan PTT İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfa şu şekilde olacaktır.

Bu bölüme yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşmanız da mümkündür. PTT İnternet Bankacılığı sayfasına giriş yaptığınız zaman ilk olarak karşınıza görselin sol kısmında yer alan giriş bölümü gelecektir. Bu şekilde giriş yapmak istiyorsanız Müşteri Numarası ve İPÇ şifresini girerek “Giriş” butonuna basabilirsiniz. Bununla birlikte eğer tüzel bir kişi olarak giriş yapmak istiyorsanız da “Tüzel Kullanıcılar” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Eğer giriş ekranının sol üst kesiminde yer alan “TC Kimlik No” yazılı sekmeye dokunursanız ise görselin sağ kısmında yer alan giriş bölümü karşınıza gelecektir. Bu bölüm üzerinden siteye giriş yapmak için TC Kimlik Numarası ve İPÇ şifresini girdikten sonra “Giriş” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Her iki yoldan birini kullanarak siteye giriş yapmanız halinde ise PTT Online İşlemler uygulamasının sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

  1. AMMAR MANGANI dedi ki:

    evim yok yaşamak için ev kiralamak istiyorum

  2. Seyit Ahmet KILIÇ dedi ki:

    İnternet üzerinden telgraf yollamak istiyor fakat bır türlü başaramıyorum. Yardımcı olun lütfen.

  3. Kenan dedi ki:

    Rapor parası sorgulama nasıl yaparım