• PTT HGS Sorgulama


  HGS Sorgulama

  Araç sürücü sayısının artması ve buna bağlı olarak da araç sayısının artması ile birlikte trafik yoğunluğu da artış göstermektedir. İmkanların artması ile birlikte şehiriçi ve şehirlerarası ulaşım yapmak da kolaylaşmıştır. Genel olarak günde en az iki kez gidiş ve dönüş olarak hesap edersek araç kullanmak durumundayız. Doğal olarak trafik de buna binayen artmaktadır. Özellikle köprü ve otoyollarda ücretli geçişlerin yapıldığı yerlerde trafik daha da artarak kilitlenme noktasına gelmektedir. Bu duruma bir çare bulunabilmesi için pek çok geçiş sistemi denenmektedir. Daha eskiden gişe memurlarının yaptığı ücret tahsilatı işlemleri yerini elektronik sistemlere bırakmıştır. Bu sistemler sayesinde daha kısa sürede daha kolay geçiş yapılabilmesi amaçlanmıştır. Geçişler sırasında kullanılan sistemlerden biri olan Hızlı Geçiş Sistemi geliştirilmiş ve hizmet vermeye başlamıştır. Bu sistem ile hem ekonomik olarak sürücülerin cebini rahatlatmak hem de geçiş yapılırken oluşan trafiğin önüne geçilerek daha hızlı bir geçişin gerçekleşmesi sağlanmıştır. PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen HGS ile ilgili işlemler için sürücülere online olarak işlem yapabilecekleri hizmetler sunulmuştur. Bu hizmetlerden biri de PTT HGS sorgulama işlemidir. Bu işlem ile birlikte HGS ile ilgili pek çok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz. Yazımızın devamında PTT HGS sorgulama işlemi hakkında bilgi verilmektedir.


  PTT HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  PTT resmi internet sitesi ile HGS Müşteri Hizmetleri sayesinde Hızlı Geçiş Sistemi ile ilgili sorgulama, yükleme işlemleri gibi çoğu işlemi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaparak işlemlerinizi yapabilmek için üye olmuş olmanız gerekir. PTT HGS sorgulama işleminizi yaparken sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri girmeniz durumunda işleminiz birkaç dakikada tamamlanabilir. Sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın devamındaki bağlantı linkine tıklayınız. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada sağ üst tarafta bulunan kısımda bulunan müşteri hizmetlerine giriş butonuna tıklamanız gerekir.

  hgs1

  Sonrasında ise gelen sayfada resimde belirtilen alanlara e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz. Sonrasında giriş yapmak için belirtilen çubuğu sağa kaydırınız.

  hgs2

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu şekilde adımları doğru bir şekilde uygulayarak PTT HGS sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

  PTT HGS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  PTT HGS Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın