• PTT APS Sorgulama


  Ülkemizde birçok posta ya da kargo firması bulunmaktadır. Bu kargolar sayesinde bireyler göndermek istedikleri kolileri, eşyaları şehir dışına ya da yurt dışına gönderebilirler. Bu yollardan birisi de PTT APS’dir. APS sayesinde hızlı göndermek istediğimiz eşyaları ya da belgeleri gönderebiliriz. Biz de bu yazımızda PTT APS sorgulama işlemlerini inceleyeceğiz.


  PTT, ilk olarak 1840 yılında faaliyete girmiştir. Posta ve Telgraf Teşkilatı adı ile hizmet veren PTT, 2013 yılında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak adı değiştirilmiştir. PTT, birçok alanda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden birisi de APS’dir. Şimdi APS’nin ne olduğunu, hangi postaların APS kapsamına girdiğini ve APS postalarının özelliklerini inceleyelim.

  APS Nedir?

  APS, uzun ismi ile Acele Posta Servisi, PTT kapsamında bir posta hizmeti olarak bilinmektedir. APS sayesinde kargonuzu başka bir yere en hızlı şekilde gönderebilirsiniz. APS ile gönderilmekte olan eşyalara da APG yani Acele Posta Gönderisi adı verilmektedir. Dosya, evrak, doküman ya da bir eşyayı belirlenmiş olan ağırlığa ya da hacme kadar PTT Kargo ile yurt içi varışlı olarak APS Kurye kapsamında gönderebilirsiniz. PTT’nin yaptığı en büyük kolaylıklardan birisi de PTT acele posta servisidir.

  PTT APS sorgulama kapsamında önemli olan bir başlık hangi postaların bu kapsama girebileceğidir. Yurt içerisinde gönderimi yapılan ve en fazla 3, kg ağırlığında bulunan kargolar APG olarak gönderilebilir. Böylece bu kargolar APS kapsamında olmaktadır.

  Bazı durumlarda hızlı posta göndermek zorunda kalabiliriz. Böyle bir durumda da bize Acele Posta Servisi yani APS yardımcı olur. APS, diğer bir adı ile Acele Posta Servisi sayesinde hızlı gitmesini istediğimiz postaları, kargoları ya da belgeleri gönderebiliriz. Fakat Acele Posta Servisi yani APS’de ücretlendirme normal postalara göre daha farklı olmaktadır. Ücreti diğer postalara göre biraz daha fazladır. Bu fiyatlar hakkındaki daha geniş bilgiyi herhangi bir PTT şubesinden öğrenebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  APS gönderen bir kişi daha sonradan online olarak PTT APS sorgulama yapabilir.

  APS’de Gönderim Süresi

  PTT APS sorgulamada diğer bir önemli olan konu da APS gönderim süreleridir. PTT APS sorgulama ile göndermiş olduğunuz herhangi bir postanın bu gönderim sürelerini de rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır.

  Bu sayfada sizden bazı bilgiler istenmektedir. Açılan sayfadan ilk olarak posta türünüzü seçtikten sonra, postanın çıktığı ili ve gideceği ili seçtikten sonra APS gönderi teslim sürenizi kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

  APS gönderi sorgulama kapsamında sadece yurt içi değil; yurt dışına gönderdiğiniz postaların da tahmini varış sürelerini bu siteden sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulamayı yapmak için aynı sayfanın altta kalan kısmından işlem yapabilirsiniz.

  Bu sayfada da ilk olarak postanın türünü seçersiniz ve ardından gideceği ülkeyi seçtikten sonra gönderim süresini kolaylıkla bulabilirsiniz.

  PTT APS Sorgulama İşlemleri

  Şimdi de PTT APS sorgulama işlemlerine gelelim. PTT APS Takip Otomasyon Sistemi sayesinde göndermiş olduğunuz postanızın nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Online sorgulama yaparak öğrenebileceğiniz bu sonuçlar, size birçok kolaylık sağlamaktadır.

  PTT APS sorgulama işlemleri için ilk olarak yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız, bu işlem sonucunda PTT’nin resmi sayfasına gideceksiniz ve karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

  Bu sayfada size verilmiş olan barkod numaranızı ve ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra PTT APS sorgulama işleminizi yapmış olursunuz.

  APS Gönderim Süresini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ! 

  PTT APS Sorgulama İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  PTT APS Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın