• Plakadan Araç Sorgulama


  Ulaşım konusunda gelişen pazarın etkisiyle insanlar toplu araçlarını kullanmaktan çok kişisel otomobil satın alarak refah seviyesini arttırmayı amaçlamaktadırlar. Herkes işi için ya da özel durumları için şehiriçi ya da şehirdışına seyahat etmek zorunda kalmaktadır. Bu durumda kişiler toplu taşıma araçlarını kullandıkları takdirde yeterli konfor ve olumlu zamanlama elde edemediklerini düşünmektedirler. Bu durumun ardından araç sahibi olmak isteyen kişiler, sıfır model araçların yüksek maliyetleri sebebiyle genellikle ikinci el araç tercih ederler. Fakat bu durum da birtakım problemler içerir. Aracın hasarının bulunup bulunmaması araç alıcıları için oldukça önemli bir husustur. Çünkü araçlı bir araca değerinden çok fazla para ödemek, maddi anlamda zarar etmemizle birlikte sağlıksız bir araç sahibi olmamız anlamına da gelmektedir. Alacağınız araçların hasar kaydı olup olmadığını öğrenmeniz için yapmanız gereken plakadan araç sorgulama işlemidir. Plakadan araç sorgulama Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi’nin verdiği bir hizmet olmakla birlikte aynı zamanda devlete bağlı elektronik bir hizmet olan E-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir.


  Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Tramer kaydı olarak bilinen araç kayıtlarını paylaşan sistem sigorta bilgi gözetim merkezidir. Bu merkez yardımıyla araçlara ait değişen parça, kaza mağdur, poliçe gibi durumları ayrıntılı olarak görebilir, alışveriş yapmadan önce araç hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Araç sorgulama işlemini daha basit ve kısa yoldan yapmanızı sağlayan E-Devlet sistemi de bu durumlar hakkında size ayrıntılı bilgi sağlar.

  E-Devlet üzerinden plakadan araç sorgulama yapabilmeniz için yazımızın sonuna bağlantı linki eklemiş bulunuyoruz. Bu link yardımıyla E-Devlet kimlik doğrulama sayfasına erişim sağlamış olursunuz. Açılan sayfada aşağıdaki resimde de olduğu gibi kimliğimi şimdi doğrula butonuna basmanız gerekmektedir.

  araçsorgu

  Butonun sizi yönlendirdiği sayfada E-Devlet giriş bilgileriniz sizden istenmektedir. Daha önce üyeliği bulunan kişiler aşağıda ok işareti ile gösterilen kısımlara, önce TC kimlik numaralarını sonra oluşturmuş oldukları E-Devlet şifresini yazarak plakadan araç sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirler. Fakat daha önceden E-Devlet üyesi olmadıysanız PTT şubelerine giderek E-Devlet şifresini 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  edevlet

  E-Devlet Plakadan Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  SBM Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Tramer kaydı olarak adlandırılan, araçlara ait bilgilerin kaydedildiği sistem olarak bilinen Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi, araçlara ait sorgulamaları aynı zamanda elektronik ortamda da paylaşmaktadır. Bu araç sorgulamasını plakayı kullanarak yapabilmek için yazımızın sonunda yer alan linki kullanınız. Bu link yardımıyla aşağıdaki resimde yer alan sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfada araçla ilgili sorgulama yapabileceğiniz üç seçenek mevcuttur. Bunlar ise plaka ve sigortalı TC kimlik numarası ile sorgulama, plaka ve sigortalı vergi numarası ile sorgulama ve plaka ve sürücü TC kimlik numarası ile sorgulamadır. Çerçeve içerisine alınmış boşluklara seçtiğiniz başlığa uygun bilgileri giriniz ve ara butonuna tıklayınız. Sorgulama seçeneğinizi ise ok işareti ile gösterilen kısımlardan yapınız.

  tramer

  Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi Plakadan Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  Plakadan Araç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. GÜRBÜZ dedi ki:

   ARAÇ ÜZERİNDEKİ REHİNİ NEDEN GÖREMİYORUZ BUNU GÖRMEMİZ GEREK

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhaba,

    E-Devlet üzerinden sorgulama yaptığınız da size sunulan hizmetler dışında şu anlık rehin durumunu göremiyorsunuz.

  Sorunuzu Yazın