• Özel Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?


  Özel Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?


  Özel Sağlık sigorta poliçesi almaya karar verdiğinizde nereden ve nasıl bir başlamanız gerekiyor? Bir taraftan maddi durumumuza uygun diğer taraftan sağlık konusunda bütün beklentilerimizi karşılayabilecek bir sağlık sigortası yaptırmak mümkün mü?

  Özel sağlık sigortası yaptırırken ilk olarak alacağınız poliçenin kapsamını, özel teminat koşullarını, kapsam dışı durumları, hizmet alınacak şirketin kalite ve niteliğini, söz konusu şirketin sahip olduğu anlaşmalı kurum bağlantılarının geniş olup olmadığı araştırılması gerekiyor. Elbette hem bütçemize uygun hem de bu konudaki beklentilerimiz karşılayabilmek için çevrede bulunan çeşitli sigorta şirketlerinin sundukları hizmetlerin de bilinmesi müşterilere farklı alternatifler sunabilir.

  Sağlık sigortası sözleşmesinin içeriğini sigortayı talep eden kişinin vereceği bilgiler oluşturmaktadır. Bu noktada kişinin doğru ve güvenilir bilgiler vermesi kendisi lehine olacaktır.

  Özel Sağlık Sigortasında Uzun Süreli Düşünmek Önemli

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sağlıklı iken yenileme garantisi almak gelecek açısından özel sağlık sigorta sahipleri için büyük fayda sağlıyor. Bu nedenle bir kişi daha genç yaşlardayken özel sağlık sigortası yaptırır ve uzun bir süre bunu sürdürürse yenileme garantisi, özel indirimler ve benzeri avantajlardan yararlanabiliyor. Eğer yenileme garantisi aldıktan sonra kişi ciddi bir sağlık sorunu yaşasa bile sigorta şirketi bu durumda bir taraftan yüksek bir prim talep edemez, diğer taraftan hastalıkla ilgili harcamaları kapsam dışı bırakamaz. Bu durum sigorta şirketinin sürekliliğine ve ekonomik yapısının güçlü olmasına dikkat edilmesini gerektiriyor.

  Özel sağlık sigortası yaptırırken geleceğe yönelik uzun vadeli düşünmek ve kanser ve benzeri ciddi hastalıklar ortaya çıktığında poliçe yenileme de ilave kısıt ve ilave prim talep edilip edilmediğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

  Özel Sağlık Sigortasında Anlaşma Şartlarına Dikkat Edilmesi Gerekiyor

  Poliçe kapsamında yer alan özel ve genel şartlar ayrıntılı incelenmelidir, çünkü bazen poliçenin içeriğinde diş, gözlük ve doğum gibi durumlar yer almayabilir. Bu durumlar poliçe tutarına etki ederler. Ayrıca poliçelerin genellikle sigorta yaptırılan dönem öncesine ait hastalıkları kapsamadığı bilinmelidir.  tıkla sorunu sor

  Özel Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın