• Özel Hastane Ameliyat Fark Ücretleri


  GSS SORGU

  İnsanlar mezun oldukları eğitim kurumuna göre kamu kuruluşlarında ya da özel sektörde çeşitli görevler alarak çalışmaya başlarlar. Çalışmaya başladıkları tarihten itibaren işveren tarafından sigorta işlemleri ve sigortalılık süresi başlatılır. Başlatılan sigorta işlemlerinin ardından işveren, çalışanının sigorta primlerini ödemeye başlar. Sosyal güvenceye sahip olan sigortalı çalışan birey sigorta priminin ödenip ödenmediğini bir ay sonra öğrenebilir. Çünkü ödenen sigorta priminin bir ay sonra sisteme girişi yapılır. Sigortalı olarak çalışanların, çalıştığı sektöre göre sosyal güvencesi belirlenir. Mesela birey kamu kuruluşunda çalışıyorsa Emekli Sandığı sosyal güvencesine sahiptir, başka bir insan tarım sektöründe çalışıyorsa o da BAĞ-KUR sosyal güvencesine bağlı olmaktadır. İnsanların sahip olduğu sosyal güvenceler, birbirinden farklı olarak bireylere birtakım hizmetler sunmaktadır. Sahip olduğunuz sosyal güvencenin en önemli hizmet alanı sağlık alanında sağlamış olduğu avantajlardır. Muayene ücretinin sahip olduğunuz sosyal güvence tarafından ya tamamı ya da bir kısmının ödenmesi, özel hastane ameliyat fark ücretleri, tedavi amaçlı doktorların reçete halinde vermiş oldukları ilaç yardımı vs. gibi.

  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan yasalar kapsamında sigortalı olarak çalışan bireyler ve emekliler eğer özel sağlık kuruluşlarında muayene ve tedavi olmak isterlerse ödeyecekleri ücret konusunda birtakım farklılıklar vardır. Buna göre bağlı olduğunuz sigorta güvencesine yüksek miktarda sigorta primi ödemekteyseniz, özel sağlık kurumlarında muayene ya da tedavi olmak istediğinizde, sosyal güvenceniz hastanenin çıkaracağı masrafın bir kısmını ya da tamamını ödemektedir. Özel sağlık kuruluşlarında ameliyat şeklinde tedavi olması gereken bireylerin özel hastane ameliyat fark ücretleri bağlı olduğunuz sigorta güvencesine ödediğiniz sigorta primi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Sigorta güvencesine ne kadar yüksek sigorta primi öderseniz, o kadar çok özel sağlık kuruluşlarından ücretsiz yararlanma imkanınız o kadar yüksek olur. Aynı şekilde ilaç tedavisinde de uygulanmaktadır. Tedavi amaçlı doktorunuz tarafından yazılan reçete ile alabileceğiniz ilaçların ücreti, sahip olduğunuz sosyal güvenceye göre değişiklik göstermektedir, ya bazı ilaçların tamamını öder ya da bazı ilaçların da bir kısmını ödersiniz. Eğer sosyal güvenceniz ilacın tamamını ödemekte ise, sizin birkaç kutu almanız gerekirse sosyal güvenceniz ilacın tamamını ödese bile birkaç kutu için belirlenen ek ücret talep edilmektedir.

  Özel Hastane Ameliyat Fark Ücretleri Nelerdir?

  Sigortalı olarak çalışan bireylerin sahip olduğu sosyal güvenceye göre muayene ücreti, özel hastane ameliyat fark ücretleri, ilaç tedavisi gibi hizmetlerden farklı ücretler talep etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan muayene ücreti, özel hastane ameliyat fark ücretleri, sağlık kurumları tarafından belirlenmektedir. Bazı özel sağlık kuruluşları ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında gerçekleşen bazı bölümlerin anlaşmaları yoktur. Özel sağlık kuruluşlarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu arasında anlaşması olmayan branşlar, kalp cerrahisi, tümör cerrahisi ve estetik gibi bölümlerdir. Bu branşlardan herhangi biri ile tedavi olmanız durumunda sahip olduğunuz sosyal güvence muayene ücretini, özel hastane ameliyat fark ücretlerini ödemeyecektir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Özel hastaneler ve sağlık kuruluşları derneğinin istatistik verilerine göre belirlenen en çok muayene olunan bölümler ve özel sağlık kuruluşlarında alınan ameliyat ücreti aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Yazımızın sonunda yer alan linke tıkladığınızda özel hastane ameliyat fark ücretlerinin hangi özel sağlık kuruluşunda ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

  özel hastane ameliyat ücreti

  Özel Hastane Ameliyat Fark Ücretleri Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Özel Hastane Ameliyat Fark Ücretleri İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Yusuf Güzel dedi ki:

   Medikalpark Hastaneleri bel (omurilik) ameliyatı için SGK’lı emekli bir hastadan( memur emeklisi) % kaç fark ücreti alabilir?

  2. Özcan dedi ki:

   Öncelikle iyi günler izmir çiğli özel ekol kulak burun boğaz hastanesine gittim burnunda kemik eğrili oldugun dan dolayı hava dolmuş içersi ve sinüslerim de dolmuş bana 3.250 lira fiyat dediler sizce uygun mu bi fiyat

  3. Hüseyin İhsan Ilgaz dedi ki:

   Sayın SGK
   Emekliyim İstanbul kızıltoprak Florerenz Nightingale hastanesinde kalp doktoruna
   muayene olmak istiyorum ne kadar ücret ödemem lazım
   İlgilerinize çok teşekkürler
   Cevaplarınızı bekliyorum
   Saygılarımla

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.