Genel

Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması Yapılacak!

Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması Yapılacak! Alınan karar neticesinde seyahat firmalarının bilet fiyatları konusunda artış yapmalarına engel olabilmek adına Tavan Fiyat uygulaması başlatılmaktadır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan genelgenin daha kapsamlı hale getirilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onayına sunulacağını belirtmiş bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile yolcu taşıma kapasitesinin yarıya düşürülmesi nedeni ile seyahat firmaları çözümü yine vatandaşa yüksek fiyatlı fatura kesmekte buldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bir şekilde bu fahiş fiyatla satılmak istenen biletlerin önüne geçmek adına bir genelge hazırlığı yapmış bulunmaktadır. Çalışmalarını sürdüren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hazırlıklarını sürdürdüğü genelgeyi daha kapsamlı hale getirmeyi planlamaktadır. Genelge üzerinde yapılacak olan kapsamlı düzenleme hemen onay almak adına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onayına sunulacaktır.

Tavan Fiyat Uygulaması Tüm İller İçin Geçerli Olacak!

Tavan Fiyat Uygulaması Tüm İller İçin Geçerli Olacak! Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan2ın onayına sunulacak olan genelge ile şehirler arası otobüs yolculuğunda baz fiyat uygulaması getirilecek. Burada amaç ise firmaların ve vatandaşların zorluk yaşamadan, fahiş fiyat uygulaması kapsamında yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçebilmek olmaktadır. Buna göre hazırlanan düzenleme çerçevesinde en uzak iki şehir arası bir fiyat belirlenecek. İstanbul ve Van arasındaki otobüs bilet fiyatları 200 ya da 250TL arasında değişmektedir. Yapılacak çalışma ile bilet fiyatı % 100 arttırılacak ve kilometreye bölünecektir. Çıkan oran ise baz fiyatı olarak belirlenecek.

Gerçekleştirilecek çalışma Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulacaktır. Resmi Gazete’de yayımlanacak olan kilometre başı baz fiyat uygulaması tüm şehirler arası seyahatlerde geçerli olacaktır. Bu şekilde de seyahat firmalarının belirlenen ücretin üzerinde bilet satmasının önüne geçilecektir. Belirtilen uygulamanın korona virüsü salgınının devam ettiği müddetçe geçerli olacağı belirtildi. Belirlenen kapasite sınırlamasının ortadan kalmasının ardından da gerçekleştirilen uygulamanın da ortadan kaldırılacağı belirtilmektedir.

Son Dakika Gelişmesi 32 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi!

Bankaların Çalışma Saatleri! Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor

Turizm Sektörü Açılıyor! Korona Virüs Tedbirleri Nasıl Alınacak ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu