• OGS Borç Sorgulama


  Özellikle trafiğin yoğun olduğu çok kullanılan otoyollar ve köprüler üzerinde geçiş sağlanırken ücret tahsilatı için kullanılan geçiş sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlere günümüze kadar sürekli yenileri eklenmiş sürücülerin sorun yaşamadan fazla zaman harcamadan kolay bir şekilde geçişlerinin sağlanması için çalışılmıştır. OGS yani Otomatik Geçiş Sistemi geçişleriniz sırasında kolaylık sağlamak adına uygulamaya koyulan bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte ücretli geçişin gerçekleştirildiği yerlerde dur kalk yaparak zaman harcamanın önüne geçerek kolaylaştırmaya yöneliktir. Trafik akışının sorunsuz bir şekilde sağlanması açısından etkili bir sistemdir. Otomatik Geçiş Sistemi’nin kullanımına başlanması ile birlikte kartlı geçiş sisteminden sonra trafiğe kayda değer bir kolaylık sağlamıştır. OGS ile geçiş sağlanması için aracın camına yapıştırılan etiket sayesinde geçiş yapılan gişesinde yer alan cihaz ile algılanarak hızlı haberleşmenin sonrasında geçişiniz ile ücret tahsilatı yapılır. Önemli, bir durum vardır ki bu geçişin sorunsuz yapılması için uyulması gereken kurallar mevcuttur. Belirlenen kurallara uyulmadığı takdirde OGS cezası olarak kayıtlı aracın üzerine yansır. OGS borç sorgulama işlemi ile herhangi bir durumda yazılmış olan cezaların kontrolünü sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz OGS borcu sorgulama işlemi Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden istenilen bazı bilgilerin girilmesi ile dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir. OGS borcu sorgulama işleminizi düzenli olarak gerçekleştirmeniz sonrasında biriken borçların ödenmemesi durumunda eklenen gecikme zammı gibi ekstra ödemelerden sizi kurtarır. Yazımızın devamında OGS borcu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.


  OGS Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sağladığı online sorgulama hizmeti sayesinde OGS borç sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. OGS borç sorgulama sistemine erişim sağlayabilmeniz için yazımızın sonuna bağlantı linki tıklamanız yeterli olacaktır. Gelecek olan sayfada resimde gösterilen çerçeve içine alınmış alana aracınızın plakasını yazınız. Plakanızı yazarken büyük harfle ve bitişik yazdığınızdan emin olunuz. Sonrasında ok ile gösterilen “sorgula” butonunu tıklayınız.

  ogs sorgu

  OGS borç sorgulama işlemini belirtilen adımları doğru bir şekilde uygulayarak gerçekleştirmiş olursunuz. Gelen sayfada OGS borçlarınızın detaylarına erişebilirsiniz.

  OGS Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  OGS Borç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın