emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Öğrencilere 2020 Mayıs Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Öğrencilere 2020 Mayıs Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Mayıs Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Mayıs ayı için yapılacak olan burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağı merakla bekleniyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamasında burs ve kredi ödemelerinin ne zaman yapılacağını açıklamış bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Mayıs ayı için burs ve kredi ödemelerinin başladığını duyurmuş bulunmaktadır.

Öğrencilerin merakla beklediği burs ve kredi ödemeleri için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklamasında Mayıs 2020 ayı için burs ödemelerinin başladığını belirtmiş bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yazılı açıklamasında Mayıs ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Mayıs yani bu gün itibarı ile hesaplara aktarılmaya başlandığını belirtmiş bulunmaktadır.

Mayıs Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Öğrencilerin T.C. Kimlik Numarasına Göre Yapılacak!

Mayıs Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Öğrencilerin T.C. Kimlik Numarasına Göre Yapılacak! Öğrenciler tarafından merakla beklenen haber Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yaptığı resmi açıklaması ile duyurmuş bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanı yaptığı açıklamasında burs ve kredi ödemelerinin Mayıs 2020 ayı için 6 Mayıs günü başladığını belirtmiş bulunmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı yazılı açıklama neticesinde Mayıs ayına ait olan burs ve kredi ödemelerinin bu gün itibarı ile başladığını ve öğrencilerin hesaplarına gönderilmeye başlandığını belirtmiştir. Bakan Kasapoğlu burs ve kredi ödemelerinin öğrencilere 6 Mayıs 2020 – 10 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Bakan ayrıca burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerinin kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılacağını da belirmiş bulunmaktadır. Buna göre T.C. kimlik numarasına bağlı olarak hangi numara, hangi gün ödeme alacak aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

  • 6 Mayıs 2020 T.C. Kimlik Numarasaı 0 Olanlar,
  • 7 Mayıs 2020 T.C. Kimlik Numarasaı 2 Olanlar,
  • 8 Mayıs 2020 T.C. Kimlik Numarasaı 4 Olanlar,
  • 9 Mayıs 2020 T.C. Kimlik Numarasaı 6 Olanlar,
  • 10 Mayıs 2020 T.C. Kimlik Numarasaı 8 Olanlar,

E-Devlet KYK Borç Sorgulama ve Bakiye Ekranı

KYK Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama

KYK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.