Genel

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan LGS Sınavına Girecek Öğrencilere Önemli Duyuru!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan LGS Sınavına Girecek Öğrencilere Önemli Duyuru! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sınavına giriş yapacak olan öğrenciler için önemli bir açıklama gerçekleşti. LGS sınavı hazırlık sürecine destek olmak adına 1000 adet sorudan oluşan Mayıs 2020 ayı soru destek paketi hazırlanarak yayımlanmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu ile ilgili olarak öğrencilere “Merak etmeyin bu süreç içerisinde yanınızda olacağız” açıklamasını yaptı.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamanın içeriğine göre, LGS kapsamı çerçevesinde yapılacak olan merkezi sınava hazırlanan öğrencilerimiz için her ay yayımlanmakta olan örnek soru kitapçığı Mayıs ayı için yayımlanmış bulunmaktadır. Okulların korona virüsü nedeni ile kapalı olmasından dolayı bu örnek soru kitapçıkları ayda iki olarak yayımlamaya başlamış olduğunu belirtmektedir. Bakan Selçuk bu süreç zarfında da 8. Sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredatı ve kazanımlarına yönelik olarak LGS Çalışma Soruları destek paketinin de hazırlanarak hayata geçirildiği belirtilmektedir.

LGS Mayıs Ayı Destek Paketi Yayımlandı!

LGS Mayıs Ayı Destek Paketi Yayımlandı! Bakan Selçuk, 16 Nisan 2020 tarihinde yayımlanan 516 sorudan oluşan ilk destek paketinin ardından, 1000 sorudan oluşan Mayıs ayı destek paketinin de öğrencilerin erişimine açıldığını belirtti. Bakan Selçuk bu şekilde bu güne kadar toplam olarak 1516 adet destek sorusunun, LGS sınavına girecek olan öğrencilerin kullanımına sunulmuş bulunmaktadır dedi. LGS merkezi sınavına girecek olan öğrenciler için belirtilen sorulara erişim, Çalışma Soruları Destek Paketi MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün web adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Belirtilen web adresi ise odsgm.meb.gov.tr olarak buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamalarında, Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz içinde bulundukları durumdan etkilenmeden, hedeflerine doğru ilerlemeleri kapsamında ihtiyaç duydukları destekleri adım ve adım olarak kendilerine sunmaktayız. Öyle ki bu güne kadar toplam 1516 adet sorudan oluşan destek paketini öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunmuş bulunmaktayız. Belirtilen destek paketleri için Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma Dairesi çalışanları ve 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezinde yer alan öğretmen ve arkadaşlarımız oldukça büyük emek sarf ettiklerini de sözlerine eklemiş bulunmaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir