• MHRS HASTANE RANDEVU

  MHRS yani uzun adıyla Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile birlikte artık randevu alma işlemlerimizi kolaylıkla gerçekleştirebilmekteyiz. Sağlık Bakanlığı’nın bizlere sağlamış olduğu bu randevu alma sistemi ile yapacak olduğunuz işlerimizde gerekse kolaylılık gerekse zamandan tasarruf sağlayarak, işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. MHRS hastane randevu sistemi ile birlikte, hastanelerde yaşanan randevu karışıklığının da önüne geçilmeye çalışılmıştır. Bu sayede hastanelerde oluşan kuyruklarda engellenmeye çalışılmıştır. MHRS hastane randevu sistemi sayesinde hastane randevu alma işleminizi 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ve telefonla yapacak olduğunuz işlem ile randevunuzu alabilirsiniz. Yazımızın devamında MHRS hastane randevu sistemi hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.


  MHRS Hastane Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  İnternet Üzerinden MHRS Hastane Randevu Alma;

  İnternet üzerinden yapacak olduğunuz MHRS işleminizi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra ilk olarak randevu alacak olduğunuz ili seçmeniz gerekmektedir. İlinizden sonra ise kurumunuzu seçmeniz gerekmektedir. Bu işleminizden sonra kurumunuz hakkında bilgiler çıkacaktır. Randevu al butonuna tıklamalısınız. Değişen ekranla birlikte, TC kimlik numaranızı ve parolanızı giriniz. Sonrasında ise kutucukların içinde yer alan sayıları ilgili yere yazmanız gerekmektedir. Bu ekranın altında bulunan yeni üye kaydı ve parolamı unuttum butonuyla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemlerinizden sonra ‘Giriş’ butonuna basarak MHRS hastane randevu alma işleminiz için sisteme girebilir ve  istediğiniz bölümden MHRS hastane randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  MHRS hastane randevu iptal etme işleminizi yine bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Girmiş olduğunuz bu sisteme, randevu geçmişi yazan yerden almış olduğunuz tüm randevularına ulaşabilirsiniz. Buradan iptal işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

  MHRS Hastane Randevu Alma İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  ALO 182 İle Randevu alma;

  MHRS hastane randevu alma işleminiz ALO 182 numarasını arayarak 7 gün 24 saat randevu alma işleminizi yapabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra, size yardım edecek kişiye kimlik bilgilerinizin tespiti için TC kimlik numaranızı söylemeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminizden sonra görevli kişiye, randevu almak istediğiniz poliklinik, doktor ve hastane bilgilerinizi söylemeniz gerekmektedir. Sonrasında görevli size uygun zaman, ve tarihi söyleyecektir. MHRS hastane randevu iptal etme işleminizi ALO 182 arayarak iptal edebilirsiniz.

  Bu sizlere vermiş olduğumuz 2 farklı şekilde MHRS hastane randevu alma işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar
  tıkla sorunu sor

  MHRS HASTANE RANDEVU İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ALİ SALİK dedi ki:

   Mhrs kullanıcı şifremi unuttum.
   Nenemin adına olduğu için mail ve telefon başka kişiye ait.
   Yeni şifre talebinde bulunamıyoruz.
   Bilgi güncelleme yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    E devlet şifresi ile de e devlet uygulamasından girebilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın