emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Merkez Bankası Paralar İle İlgili Karantina Kararı Aldı!

Merkez Bankası Paralar İle İlgili Karantina Kararı Aldı!
09.04.2020

Merkez Bankası Paralar İle İlgili Karantina Kararı Aldı! Korona virüsü salgını ile ilgili Merkez Bankası tarafından yepyeni karantina kararı geldi. Merkez Bankası almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelindeki tüm banknotlar için karantina uygulaması kararına gitti. Korona virüsünün en çok barındığı ve insandan insana en çok el değiştiren ürün olan banknotlarla ilgili olarak karar alınarak uygulamaya konulmuş olmaktadır. Alınan karar doğrultusunda ise banknotlar izole edilmiş alanlarda en az 7 gün olmak koşuluyla karantinaya alınıyor. Alınan bu kararın ardından ise daha önce dolaşıma sunulmamış olan banknotların kullanılmasına ağırlık verilmiş durumda.

Banknotlar Koronavirüsüne Karşı İzole Alanlarda Bekletilecek!

Banknotlar Koronavirüsüne Karşı İzole Alanlarda Bekletilecek! Korona virüsü tüm dünyada etkisini göstermeye ve hızla can almaya devam etmektedir. Ülkeler korona virüsüne karşı her geçen gün tedbirlerini genişletmekte ve yeni tedbirler almaya devam etmektedir. Türkiye Merkez Bankası tarafından alınan son dakika kararına göre de tüm Türkiye genelindeki banknotlar izole edilmiş alanlarda en az 7 gün boyunca karantinada tutulacaklardır. Elden ele en çok yer değiştiren ürün olan banknotlar korona virüsü olsun ya da olmasın en çok mikrop barındıran ve bulaştıran olarak bilinmektedir. Bu kapsamda Merkez Bankası başlattığı uygulama ile banknotlar izole edilmiş alanlarda en az 7 gün boyunca karantina altına alınacaklardır.

Gelen bilgilere göre de Merkez Bankası korona virüsü tedbirlerini ilk günden beri almış bulunmakta. Korona salgınına karşı daha önce kullanılmamış olan banknotları kullanarak tedbiri elden bırakmamaktadır. Gelen diğer bilgilere göre de ATM’lerde de tedbirlere devam ediliyor. ATM’lerde korona virüsüne karşı olarak para çekme işlemi artık QR kare kod işlemi ile gerçekleştiriliyor. QR kare kod işlemleri ile böylece vatandaşlar tuşlarla temas etmeden işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Yapılan en son çalışa ise Türkiye genelindeki tüm ATM’lerin ortak ATM olması çalışmaları son sürat devam ediyor. Bu konudaki çalışmalar en kısa zamanda sonuçlandırılacaktır. Amaç vatandaşlara her zaman en iyi hizmeti sunmaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.