Memur Haberleri

Memurlara Mesai Ücreti Müjdesi

Resmi Gazetede 13/05/2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararına göre;

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yapılması gereken işlemlerin zamanında sonuçlandırılabilmesi ve hak sahiplerinin haklarına daha çabuk ulaşabilmesi için Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi personele yaptıkları fazla çalışmalar için fazla mesai ücreti ödenecektir.

Mesai Ödemesinin Usul ve Şartları Nelerdir ?

  • Ödenecek ücret her bir memur için aylık 50 saati geçemeyecek. Fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında çalışan personele verilecek.
  • Her bir saat için belirlenen ücret 2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’ nun K cetvelinde belirlenen 1,83 TL nin 5 katından fazla olamayacak.
  • Fazla çalışmalarla ilgili Fazla Çalışma Cetveli düzenlenecek ve bu Cetvel Fazla mesai yapan personelin imzası ile birlikte amiri tarafından da imzalanacak.
  • Bu Karar hükümlerine göre fazla çalışma ücreti ödenen personel, diğer mevzuat hükümlerine göre ayrıca fazla çalışma ücreti alamayacak.

Bu Karar Hükümleri, 01/03/2017 ve 31/08/2017 tarihleri arasında uygulanacak.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu