emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Mayıs İşsizlik Ödenekleri Banka Hesaplarına Yatacak!

Mayıs İşsizlik Ödenekleri Banka Hesaplarına Yatacak!

Mayıs İşsizlik Ödenekleri Banka Hesaplarına Yatacak! Bir son dakika haberi daha gelmiş bulunmaktadır. Gelen son dakika haberi kapsamına göre korona virüsü nedeniyle Nisan ayı için işsizlik ödenekleri kişilerin banka hesaplarına gönderilmişti, bu uygulamanın Mayıs ayı işsizlik ödeneği için yapılacağı belirtildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açılamaya göre korona virüsü ile mücadele kapsamında işsizlik ödeneklerinin bu ay için de hak sahiplerinin banka hesaplarına gönderileceğini belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüsü ile mücadelenin oldukça önem taşıdığı şu zaman sürecinde, vatandaşlarımızın evlerinden daha az çıkmalarına ve kalabalık ortamlara daha az girmeleri adına önlemlerimizi devam ettirmekteyiz. Bu süreç çerçevesinde vatandaşların Nisan 2020 ayı için işsizlik ödeneklerini banka hesaplarına göndermiş bulunmaktayız. İşsizlik ödeneklerinin Mayıs 2020 ayı için de aynı şekilde devam ettirme kararı almış bulunmaktayız.

İşsizlik Ödeneği Alanlar İBAN Numaralarını 26 Nisan’a Kadar Bildirmesi Gerekli!

İşsizlik Ödeneği Alanlar İBAN Numaralarını 26 Nisan’a Kadar Bildirmesi Gerekli! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamasında hak sahibi olan vatandaşlarımızın İBAN numaralarını 26 Nisan 2020 tarihine kadar bildirmesi gerekmektedir. Bakan Selçuk hali hazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımızın ALO 170 numaralı telefonu arayarak İBAN numaralarını bildirimde bulunabileceklerdir. Ayrıca İBAN numaralarını esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden bilgilerini güncelleyebilir ve sisteme ekleme işlemi yapabileceklerini belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İBAN bilgilerini bildirmeyen ve İBAN numarası olmayan hak sahibi vatandaşlarımızın mağdur edilmeyeceğini belirterek, bu şekilde yapılacak olan ödemelerin PTT aracılığı ile yapılacağını belirtmiş bulunmaktadır.

İşten Çıkarılanlara Devlet Destekleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

Koronavirüs Nedeni İle Kısa Çalışma Ödeneğine Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İŞKUR İşsizlik Maaşı Ne Kadar, Nasıl Alınır ?

Yorumlar
 1. Ensar dedi ki:

  Şubat sonu iş sözleşmem doldu 10 ay maaş hak ettim mart maaşı yatmadı Nisan yatacakmı meçhul. Hiçbir birimden tatmin edici bilgi alamadım… Bulunduğum il in işkur birimine ulaşmak… Hak getire. Kimse telefonlara bakmıyor. Şubeye gidiyoruz. Kimse cevap veremiyor çok insan var maaş alamayan diyolar. Gönderiyorlar. Gidin 170 i arayın diyolar arıyoruz kayıt oluşturduk diyolar sonuç için arıyoruz sonuç yok. Kime gidelim nerden alalım bu paramızı biz. Maaşımızdan keserken hiç sorun yok. Ama iş üç kuruşunu geri ödemeye gelince muhattap bile bulamıyoruz. Bunun nasıl Bi açıklaması olabilir. Seyyar Bi kurum olsa dolandırıldım diycem o noktaya geldi iş. Şu dönemde o maaşı bukadar süre alamamak nedemek kimsenin düşündüğü yok. Herşeyden önce günah. Başkada lafım yok

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İşsizlik maaşları bugünden itibaren yatmaya başladı. Sistemden gününüzü takip edebilirsiniz.

 2. abbas dedi ki:

  6 ay oncesi işten cikarildim şu an iş sizim bu. Haktan nasil faydalanır ım?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İşsizlik ödenekleri şartları sağlayamayanlar için 15 temmuzdan sonraki çıkartılmaları kapsamaktadır. Maalesef öncesini kapsamıyor. Yine de işkura müracaat etmenizi öneririz.