İŞKUR

Mayıs Ayı İşsizlik Maaş Ödemeleri Öne Çekilmiştir!

İşsizlik Maaş Ödemeleri Öne Çekildi! İşsizlik maaşı alan vatandaşlarımıza sevindirici haber geldi. İşsizlik maaş ödemeleri öne çekilmiş bulunmaktadır. İşsizlik maaş ödemeleri başlangıcı ise dün itibarı ile olmaktadır. Dün başlanılan işsizlik maaş ödemelerine bu gün sonuçlandırılması yani tüm işsizlik ödeneği alan vatandaşlar için tamamlanması beklenmektedir. İşsizlik maaş ödemelerini 5 Mayıs 2020 tarihinde alması gereken vatandaşlarımız için alacakları maaş ödemesi öne alınmıştır.

Mayıs Ayı İşsizlik Maaş Ödemeleri Öne Alındı!

Mayıs İşsizlik Maaş Ödemeleri Öne Alındı! Korona virüsü ile oldukça yoğun mücadele verdiğimiz şu günlerde, mücadele kapsamı çerçevesinde olumlu bir adım atılmış bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile ya da diğer nedenlerden dolayı işsiz kalan ve işsizlik ödeneği alan vatandaşlarımız için işsizlik maaş ödemeleri öne çekilmiş bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre de Mayıs ayı işsizlik ödeneklerinin tarihini öne çektiklerini belirten bir konuşma gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk Mayıs 2020 ayı için işsizlik ödeneklerine dün itibarı ile başladıklarını belirtmiştir. Korona virüsü ile mücadele kapsamı çerçevesinde vatandaşların evlerinden daha çıkmalarını ve kalabalık ortamlara girmelerini engellemek adına, işsizlik maaş ödemelerini hak sahibi vatandaşların banka hesaplarına gönderilmeye devam etmektedir. Bakan Selçuk, 26 Nisan 2020 tarihine adar bankalara ödeme yapmak için IBAN numarasını gönderen vatandaşlar için yapılacak olan işsizlik ödeneğinin banka hesabına gönderileceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Fakat belirtilen tarihe kadar IBAN numarası göndermeyen ya da hatalı olarak gönderen vatandaşlarımızın işsizlik maaş ödemeleri PTT şubelerine gönderilerek gerçekleştirilmektedir. PTT şubelerinde yoğunluk oluşmaması adına işsizlik maaş ödemeleri vatandaşların T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılmaktadır. Buna göre T.C. numarasının sonu 0, 2, 4 olanların ödemeleri dün yapılırken bu günde 6 ve 8 olanlar işsizlik ödeneklerini alabileceklerdir.

İşsizlik Maaş Başvurusu Onaylanmayan Vatandaşlara 1.177TL Desteği!

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak ? İŞKUR Eğitim Ücretleri

İşten Çıkarılanlara Devlet Destekleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu