ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Maskeler Ücretli Olarak Satışa Başladı! Maske Fiyatları 1 TL Olacak

Maskeler Ücretli Olarak Satışa Başladı! Maske Fiyatları 1 TL Olacak
06.05.2020

Maske 1TL Olarak Marketlerde De Satılacak! Korona virüsü nedeni ile maske kullanımı ve temini oldukça sıkıntılı dönemler yaşanmış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından, kabine toplantısının ardından gerçekleştirilen açıklamaya yönelik olarak alınan karar neticesinde maske satışının önü açılmış bulunmaktadır. Maske satışına yönelik olarak, satış ile ilgili detaylar içeren genelge hazırlığına gidilmiş bulunulmaktadır.

Maske satışları ile ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya başlamış bulunmaktadır. Buna göre maske satışından maske fiyatları en fazla 1TL olacaktır. Maskeler ile ilgili yaşanan ulaşım sıkıntısının ardından, alınan karar neticesinde maskelerin tekrar ücretli olarak satılmasına karar verilmiş bulunulmaktadır. Hazırlanan genelge içeriğinde maskelerin üst fiyat limitisin 1TL olarak belirlenmesine ve marketlerde dahi satılmasının önü açılacağı belirtilmektedir.

Maske Fiyatları ne Kadar Olacak?

Maske Fiyatları ne Kadar Olacak? Ticaret Bakanlığı başkanlığında ve medikal sektörün temsilcileri ile birlikte yani düzenleme için bir araya gelinerek, hazırlanan genelgeye yönelik market ve gross marketlerde maske satılabilmesi için izin verilebileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacak olan genelgenin onaylanmasının ardından ise eczane, market ve gross marketler de maske satışına başlanılacak. Cerrahi maske ücretinin üst limiti 1TL, farklı tür maskeler için farklı üst limitler belirlenmesi beklenmektedir.

Buna göre eczane ve marketler isterlerse belirlenen üst limitinin altında maske satışı yapabileceklerdir. Fakat belirlenen bu rakamın üstünde maske satışı yapılmayacak. Maske satışının başlamasının ardından denetlemelerde sıkı bir şekilde gerçekleştirilecek. Denetim işlemini ise Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılacağı belirtilmiştir.

Yeni Düzenleme ile maske satışlarının bu gün itibarı ile başlaması planlanmış bulunmaktadır. TOBB Medikal Meclis Başkan Yardımcısı, maske ile ilgili şu sözleri söylemiş bulunmaktadır. Maske ile ilgili olarak en başından beri doğru organizasyon çerçevesinde sıkıntı yaşanmayacağını söylediklerini ve maske üretimi ile ilgili hiçbir zaman sıkıntı yaşanmadığını ifade etti. Bu durumu yetkililere anlattıklarını ve maske dağıtımı ile ilgili doğru noktaya geldiğini belirtildi. Maske satış işleminin bu duruma gelmesi ile vatandaş maskeye rahat bir şekilde ulaşacak. Hatta rafta dahi maske kalacak, sözlerini söylemiş bulunmaktadır.

Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması Yapılacak!

Son Dakika Gelişmesi 32 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi!

Bankaların Çalışma Saatleri! Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.