İŞKUR

Kurban Bayramı Öncesi İşsizlik Maaşları Ödenecek mi?

Kurban Bayramı Öncesi İşsizlik Maaşları Ödenecek mi? Kurban Bayramı öncesinde işsiz kalan ve işsizlik maaşı almaya hak kazanan tüm vatandaşlar tarafından merakla beklenen konu işsizlik maaşlarının bayram öncesinde ödenip ödenmeyeceğidir. İŞKUR tarafından işini kaybeden, fakat istenilen şartları sağlayan vatandaşlar için işsizlik maaş ödemesi gerçekleştirilmektedir. Normal zamanlarda her ayın 5’inde düzenli olarak ödenen işsizlik ödenekleri Kurban Bayramı dolayısı ile bu ay için erken yani bayram öncesinde ödenme kararı verilmiş bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda kısa çalışma ödenekleri ve işsizlik maaş ödemesi ile ilgili olarak bayram öncesinde ödeneceği belirtildi.

İşsizlik Maaş Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

İşsizlik Maaş Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında işsizlik ödemelerinin 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü ödeneceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiş bulunuyor. 5 Ağustos Çarşamba 2020 tarihinde yapılması gereken Temmuz ayına yönelik işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödenekleri Kurban Bayramı nedeni ile erkene çektiklerini belirtti. Bu şekilde Kurban bayramı öncesinde vatandaşlarımıza bu destek ödemelerini ulaştırmış olacağız dedi. Bakan Selçuk, ödemelerin 27 Temmuz 2020 Pazartesi gününden itibaren olmak üzere vatandaşların T.C. kimliklerinin son hanelerine göre banka hesaplarına yapılacağını belirtti.

İşsizlik Maaş Ödeme Günleri Ne Zaman?

İşsizlik Maaş Ödeme Günleri Ne Zaman? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Kurban Bayramı öncesinde işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin ödenmesinin yapılacağı belirtilmiş bulunuyor. IBAN bilgileri sistem üzerinde yer almayan vatandaşlar için PTT üzerinden T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre alacaklarını belirtti.

  • T.C. Kimlik Numarasının Son Rakamı 0 – 2 Olanlar İçin, 27 Temmuz 2020 Pazartesi Günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Rakamı 4 – 6 Olanlar İçin, 28 Temmuz 2020 Salı Günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Rakamı 8 Olanlar İçinde, 29 Temmuz 2020 Çarşamba Günü,

İŞKUR Profil Oluşturma Nasıl Yapılır? Kayıt Yenileme

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Başvurusu ve Şartları

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak? İŞKUR Eğitim Ücretleri

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu