• Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır ?


  Kredi kartı borç yapılandırması başladı mı ? Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile kredi kartını ödeme güçlüğü çekenler için bir yapılandırma projesi olduğunu ve bu projenin de Ziraat Bankası aracılığı ile olacağını söylemişti. Bu konu ile ilgili vatandaşların araştırmaları devam ediyor. İnternette dolaşan bilgi yetersizliğini kaldırmak için biz de kredi kartı borç yapılandırma ile ilgili tüm detayları sizler için hazırladık. Öncelikle belirtmek isteriz ki kredi kartını ödeme güçlüğü çeken milyonlarca insanımıza büyük bir fayda sağlayacak bir yapılandırma olmuş.


  Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız, Ziraat Bankası şubelerine başvurarak borçlarını yapılandırma hakkına sahip oldular. Uygulama, Ziraat Bankası‘na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsıyor.

  Kredi Kartı Borç Yapılandırma Vade ve Oranı Ne Kadar ?

  Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre kredi vade ve şartları aşağıdaki şekilde belirlendi ;

  “Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.”

  Kimler Hangi borçları Yapılandırabilecek ?

  31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanan ve kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya asgari tutarını ödese bile kalan kısmını ödeyemeyerek gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile ödenebilir hale getirilecek.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Kredi Kartı Borç Yapılandırma Başvuru Şartları Neler ?

  Bireysel kredinin en önemli şartı, kredi kartı müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olmak. İkinci şart ise, Kredi kartını kullandığı bankayla kart borçları için yapılandırma anlaşması imzalanmış olunmalı.

  Onaylanan Kredi Ödemesi Kime Yapılıyor ?

  Onaylanan Kredi, borçlu olunan kredi kartı hesabına Ziraat Bankası tarafından ödenerek borcu kapatılıyor.

  Borcu Ödenen Kart Tekrar Kullanılabiliyor Mu?

  Ziraat Bankası, borçlu kartların iptalini de istiyor. Ancak uygun şartları taşıyanlara borcun kapatılmasıyla birlikte banka değerlendirmesi sonucunda yeni kredi kartı da verilebiliyor.

  Taksit Tutarı Nasıl Belirleniyor ?

  Başvuru sırasında öncelikle toplam borç belirleniyor. Verdiğiniz ücret bordronuzdaki maaşınıza göre ödeyebilme kapasiteniz ve riskler değerlendirmeye alınıyor. Son aşamada da bu değerlendirme sonucunda taksit tutarı ve vade belirleniyor. Alınan bilgilere göre Maaşın en fazla yarısı tutarında taksit belirlenebiliyor.

  Nasıl Başvuru Yapılacak ?

  Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası’ndan “birleştiren ihtiyaç kredisi” başvurusunda bulunacak.

  Uygulamadan yararlanmak isteyenler,

  • Kimlik belgesi
  • Gelirlerini gösteren belge (işyerinden alınacak ücret bordrosu)
  • Sigorta Hizmet dökümü (E devletten alınabilir)
  • Borcu Yapılandırılacak kartların 2018 yılı son ekstresi
  • Borcu yapılandırılacak kartların 2019 dönem içi harcamalarını gösteren ekstresi

  Borçlunun gelirinin yetersiz bulunması halinde kefil de istenebilir.

  belgelerini alarak Ziraat Bankası Şubelerinde Müşteri Temsilcileri ile işlemi başlatabilecekler.
  tıkla sorunu sor

  Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. serdar dedi ki:

   Merhaba, banka takibinden kasıt yasal takip midir, yoksa bir kaç dönem ödeme yapamayınca takibe alınmıştır şeklinde mesaj gelince faydalanamıyormuyuz . 2. sorum:benim 1 kartımda takip oluşmuş iken diğerinde takip yoksa sadece takip oluşmayan kartım için faydalabilirmiyim yoksa farklı bir kartta takip olduğundan banka yşne kredi vermezmi? tşkler

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Bu 2 kartınızın durumu göz önüne alındığında, kredi almanız imkansız. Yapılandırma için ise başvurmanız gerekiyor. Takibe girmiş kartlarınız içinde yapılandırma yapmanız mümkündür.

  2. Özber esin dedi ki:

   Slm benim kredi kartı borcum var 1300 tl ben şu an hic bir yerde çalışmıyorum bu kart borcumu ziraat bankasinda yapilandirma yapabilirmiyim benim kartim finans bankın kartı bilgi verirseniz sevinirim

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Kartınızı yapılandırabilmeniz için SGK’nızın olması ve bir yerde çalışıyor olmanız gerekmektedir.

  3. Ferit çat dedi ki:

   Vadesiz mevduat hesabında belirli miktarkarda esnek nakit avansı adı altında hesap sahibine sunulmuş olan limiti bitirmiş ve borçlanmış olanlar borç yapılandırmasından yararlanabilir mi…

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Bahsettiğiniz yapılandırmayı kapsamıyor. Yapılandırmak istediğiniz borç, Ziraat bankası dışında bir banka ise Ziraat bankasına gidip yapılandırma formu almanız ve bu formu borçlu olduğunuz bankaya onaylatmanız gerekiyor. Onaylattıktan sonra form ile bankaya tekrar gidip şansınızı denemenizi öneririm. Yapılandırmak istediğiniz borçlar, ziraat bankası dışında ki bir bankaya ait ise süreç biraz yorucu oluyor.

  Sorunuzu Yazın