• KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır Ve Şartları 2018


  Kurulacak olan yeni iş ile ilgili olan proje, iş planı gibi planların ayrıntılı ve net şekilde anlatılarak işin geliştirilmesi amaçlanıyor ise, hazırlanan projenin KOSGEB’e sunulması durumunda sıfır faizli kredi hizmetinden yararlanılarak işe başlanabilir. KOSGEB’in özellikle genç girişimcilere ya da işletmesini yenileyecek işyeri sahiplerine destek olarak verdiği 100.000 TL destek kredisi, iş kurma hayali kuranları heyecanlandıran bir hizmettir. İş kurma hayali kuran genç girişimciler KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır ve şartları 2018 konusunu merak etmektedir.


  KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır Ve Şartları 2018

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır sorusuna cevap arayan birçok genç yatırımcı bulunmaktadır. KOSGEB faizsiz kredi almak isteyen kişilerin birtakım yolları izlemeleri gereklidir. Hâlihazırda bir işletmesi bulunanlar KOSGEB veri tabanından işletmelerinin kaydını yaptırmalıdır. http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/Application.aspx adresindeki gereken bilgiler doldurulduktan sonra işveren ilk kaydı yapar ve verilen kullanıcı adı ve şifre ile login kısmından giriş yaparak firmasını sisteme kaydeder. Kayıt sırasında istenen tüm bilgilerin doğru girilmesi önemlidir.

  Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

  Yeni Girişimciler İçin KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

  Yukarıdaki gibi gerçekleştirilen kayıt işlemi sonrasında firma sahiplerinin KOSGEB ya da İŞKUR’un düzenlediği kurslara katılımı gerekmektedir. Girişimcilik kursları yeterli kursiyer başvuru sayısına ulaştığında bulunulan ilde de açılabilmektedir. Yeterli kursiyer sayısı oluşturulmadığından ise en yakın ile gidilerek kurs alınması gerekmektedir. 32 saatlik bu kursun alınması KOSGEB faizsiz kredi alabilmek için zorunlu bir koşuldur. Kurs sonrasında başarı gösteren işletmeciler ise iş proje ve planlarını KOSGEB yetkililerine sunup onay almayı beklerler. Onay alındıktan sonra ise veri tabanındaki çıktı belgesi, girişimcilik belgesi ve iş yeri harcamaları faturası KOSGEB müdürlüğüne iletilmelidir.

  KOSGEB’in kurmuş olduğu kurulun incelendiği proje dosyası onay verildikten sonra sıfır faiz ile 100.000 TL kredi, bankalar aracılığı ile işverene ödenmektedir. 12-24 ay arası değişmekte olan ödeme planları ile faizsiz krediyi rahatça geri ödemek de mümkün olmaktadır. Ayrıca kredi alındıktan sonraki 3 sene boyunca KOSGEB tarafından işletme denetimi yapılmakta ve işletmenin kapanması halinde ya da demirbaşların farklı amaçlara kullanılması halinde alınan kredi faizi ile birlikte geri istenmektedir. Ayrıca genç girişimciler içinse bu imkanlardan yararlanabilmeleri için en az 1 sene boyunca faaliyet gösteren bir işletmelerinin bulunması ve işletmenin girişimcilik belgesi alınmasından önce kurulmuş olması gerekmektedir.

  KOSGEB Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır ve şartları 2018 konusunda araştırma yapan girişimciler başvuru yöntemini öğrendikten sonra akıllara gelen ilk soru faizsiz kredi almak için şartların neler olduğudur. Kurulmuş olan işletmenin faaliyet gösterdiği alana göre sigortalı çalışan bulundurma zorunluluğu olan firmalar eğer personel alımlarını İş-Kur aracılığı ile temin ederlerse 6 ay boyunca sigorta ve SSK primleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Bunun yanınca üniversite mezunu olan personel istihdamı sağlandığında maaşlarının %50’si ve reklam, fuar gibi giderlerin yarısı da KOSGEB tarafından karşılanmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır 2018 sorusuna cevap arayan işverenler yukarıdaki adımları izleyerek faizsiz kredi için başvurularını gerçekleştirebilir. Kalkınmada yer alan illere göre değişen destek oranları ise 1. Ve 2. bölgelerde bulunanlara %60, 3., 4. Ve 5. Bölgede bulunan şehirlerde ise %70 oranında destek sağlanmaktadır. Ayrıca şehit, gazi yakınları ve engelli girişimcilere ise 1. Ve 2. bölgelerde %80, diğer bölgelerde ise %90 oranında destek alabilmektedir.

  KOSGEB Faizsiz Kredi Hizmetinden Kimler Yararlanamaz?

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır 2018 sorusunu yönelten işletme sahipleri için bu hizmetten yararlanabilen ve yararlanamayan bazı şartlara sahip iş yerleri bulunmaktadır. Alkollü içki satışı yapan mekanlar ve alkollü içki satan kahve gibi işletmeler, sigorta ve finans hizmeti veren iş yerleri, gayrimenkul işleri yürüten firmalar bu hizmetten yararlanamayan iş yerleri arasındadır. Ayrıca eğitim, sağlık ve sosyal hizmet, tarım, balık ve orman hizmetlerinde bulunan işverenler ve iş yerleri de bu hizmetten yararlanamamaktadır.

  KOSGEB faizsiz kredi iş yerini yenilemek isteyen işverenleri olduğu gibi ev hanımlarının da ilgisini çekmektedir. Aile bütçesine yararlı olmak isteyen birçok bayan da KOSGEB tarafından kendilerine verilen 50 bin hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi ile kendileri ürettikleri çok farklı çeşitte tuhafiye ürünü ve yiyecekler gibi ürünleri satmak için iş yeri kurabilirler. Maddi destek yani faizsiz kredi almak isteyen girişimcilerin aldığı iş yeri malzemeleri yeni olmalıdır ayrıca mutlaka fatura gösterilmesi de gereklidir. Bu alınan ürünlerin KDV oranı KOSGEB tarafından ödenmemektedir ve ürünler alındıktan ve faturalar teslim edildikten yaklaşık 3 ay sonra işverene ödemesi yapılmaktadır.

  KOSGEB Faizsiz Kredi Başvuru Seçenekleri

  KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır sorusunun cevabını araştıran işverenler için önemli konulardan biri de girişimcilerin başvuruları kendilerinin mi yoksa aracıların mı yapması gerektiği sorusudur. Genç girişimciler, KOSGEB faizsiz krediye kendileri bireysel şekilde başvuruda bulunabildikleri gibi tüm başvuru işlemlerini takip edecek özel bir şirketle anlaşarak da kredi başvuru takibi sağlayabilirler. Unutulmaması gereken nokta ise başvuru yapılmadan önce kesinlikle iş yerinin kurulmuş olması ve faaliyet göstermesi gerektiğidir. Ayrıca KOSGEB’in kredi ya da hibelerinde daha önce hiç yararlanılmamış olunması gerekmektedir. Ticari hayat boyunca hiçbir bankanın kırmızı listesinde yer alınmamış olması gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandığı takdirde KOSGEB internet sitesinden gereken belgeler ile başvurular yapıldıktan sonra ve belgeler müdürlüklere iletildikten sonra kurulun projeyi onaylamasının beklenmesi gerekmektedir.

  İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları 2018

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018

  2018 – Faizsiz Çiftçi Kredileri  tıkla sorunu sor

  KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır Ve Şartları 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın