emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeniyle Denize Kıyı 28 İlimize Genelge Gönderildi!

Koronavirüsü Nedeniyle Denize Kıyı 28 İlimize Genelge Gönderildi!
13.04.2020

Koronavirüsü Nedeniyle Denize Kıyı 28 İlimize Genelge Gönderildi! Bakanlıktan denize kıyı olan 28 ilimiz için genelge gönderilmiş bulunmaktadır. Korona virüsü kapsamında denize kıyı olan 28 ilimiz için genelge gönderilerek belirtilenin dışında hiçbir şekilde tek başlarına hareket etmemeleri belirtilmiştir. Yapılan son dakika haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından denize kıyı kesimi olan illerimize yönelik olarak korona virüsü kapsamında genelge gönderilmiştir. Gönderilen genelgenin içeriğine göre de yurt dışından gelen, herhangi bir risk taşıyıp taşımadığı kontrol edilmeyen hiçbir gemi ile kesinlikle temas kurulmayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, yurt dışından gelmiş ve gereken kontrolleri sağlanmamış, risk taşıyıp taşımadığı tespit edilmeyen hiçbir gemi ile temas kurulması kesinlikle yasaktır. Yapılan gerekli kontrollerin ardından risk taşımadığı tespit edilen gemilere de sadece koruyucu ekipmanlar ile temas sağlanacağı belirtilmiş olmaktadır.

Denize Kıyı 28 İle Yeni Genelge Gönderildi!

Denize Kıyı 28 İle Yeni Genelge Gönderildi! Korona virüsü nedeni ile tedbirler ülke genelinde arttırılmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından, Twitter hesabı üzerinden yapılan son dakika açıklaması gelmiş bulunmaktadır. Buna göre korona virüsü kapsamında ülke genelinde alınan tedbirlere bir yenisinin daha eklendiği belirtilmektedir. Ülkemiz genelinde denize kıyı olan 28 ilimiz için yeni genelge gönderildiği belirtilmektedir.

Buna göre Bakan Kurum, Twitter hesabından şu paylaşımı yapmış bulunmaktadır. Gönderdiğimiz genelge ile birlikte, yurt dışından gelen ve sıhhi bir risk taşıyıp taşımadığı tespit edilmeyen hiçbir gemi ile temasın kurulmayacağını belirtmektedir. Yapılan kontrollerin ardından ise risk tespit edilmeyen gemiler ile temas ancak koruyucu ekipmanlar ile sağlanacaktır. Atıklar ayrıştırılarak, kapalı poşetler halinde dezenfekte edilerek alınacak. Maske, eldiven ve hijyen malzeme atıkları 72 saat geçici depolama alanlarında bekletilerek bertaraf edilecek. Yurt içerisinde karantina uygulaması yapılan gemilerin çöpleri tıbbı atık olarak yönetilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.