emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!
09.05.2020

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı! Musluk suyunda korona virüsü olup olmadığı ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından son dere önemli olan konu ile ilgili açıklama geldi. Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafınca bir rapor hazırlanmış ve sunulmuş bulunmaktadır. Belirtilen rapora göre de tüm dünyada etkili bir şekilde baş gösteren korona virüsü musluk suyunda 10 gün, atık sula içerisinde ise 100 yaşayabildiği tespit edilmiş bulunmaktadır.

İçme suyu, atık su ve kanalizasyon şebekesi içerisinde ortaya çıkabilecek korona riskine karşılık olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor içerisinde oldukça dikkat çeken bilgiler paylaşılmış bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca hazırlanmış olan rapora göre ülke genelinde bulunan 603 adet atık su arıtma tesislerinden sadece 53 adetinde dezenfekte ünitesinin olduğunu açıkladı. Diğer yandan da belirtilen raporun içeriğine göre fiilen sulama işleminde kullanılmakta olan 221 adet tesisten, 42 adetin de dezenfeksiyon ünitesinin olduğu ve bu 42 adet dezenfeksiyon ünitesinin de sadece ve sadece 13 adetinin çalıştığı belirtilmektedir.

Virüs Klora Karşı Savunmasız Kalıyor!

Virüs Klora Karşı Savunmasız Kalıyor! Hazırlanmış olan rapora göre korona virüsünün su ve atık su ile insana bulaştığını gösteren bir bulguya henüz rastlanmamış bulunmaktadır. Hazırlanmış raporun içeriğinde ayrıca korona virüs türlerinin parçalanmış halde musluk suyu içerisinde 10 gün, atık sular içerisinde ise 100 gün kalabildiği vurgulanmış bulunmaktadır. Ayrıca korona virüsü ve diğer türlerinin ise klora karşı oldukça savunmasız olduğu belirtilmiş bulunmaktadır. Etkili bir dezenfeksiyon işlemi için 30 dakikalık bir temas süresinin ardından, minimum 0,5 mg/L bakiye klor konsantrasyonu bu işlem için yeterli olmaktadır. İletim ve dağıtım hatlarında da bakiye klor bulunduğundan emin olunması gerektiği belirtilmiş bulunmaktadır.

İçişleri Bakanlığı Tarafından Ticari Taksilere Yönelik Yeni Genelge Gönderildi!

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde Yasağa Uymayana 3.150TL Ceza Kesilecek!

İstanbul’a Müjde Kapalıçarşı 1 Haziran 2020 Tarihinde Açılıyor!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.