Trafik

Kasko Değeri Sorgulama

Kasko Değeri Sorgulama

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız ile kasko değeri sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Motorlu Taşıtlar için düzenlenmiş güvence altına almak için yaptırılan kasko sigorta türü bulunmaktadır. Araç sahipleri tercihlerine göre istedikleri özelliklere sahip kasko sigortası yaptırarak araçlarını güvence altına almış olurlar. Sigorta kurumlarından kurumlarına ve sigortaların özelliklerine göre değişiklik gösteren kasko sigortası için belirli bedeller ödenmektedir. Kaza durumunda hasar olması halinde size ödenmesi gereken tazminatın miktarının belirginleşmesinde sigorta kurumları belli güncel motorlu taşıt kasko değerlerine göre işlem gerçekleştirebilirler. Aracın markası, modeli bunların yanı sıra aracın yaşı ile birlikte piyasa fiyatları motorlu taşıtların kasko değerleri üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Günümüzde her türlü işleminizi artık online olarak gerçekleştirebilir hale geldik. Özellikle sorgulama işlemlerinde kurumlarında katkısı ile birkaç bilgi ile kurumlara gitmeye gerek kalmadan işlemler rahatlıkla hal edilebilmektedir. İnternet üzerinden yapılmasına imkan tanınan işlemlerden bir tanesi de kasko değeri sorgulama işlemi olup Türkiye Sigorta Birliği’nin sağladığı online hizmet sayesinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Türkiye Sigorta Birliği resmi web sayfasından gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi için sizden hiçbir şifre talebi bulunmamaktadır. Yazımızın devamını okuyarak kasko değeri sorgulama işleminizi nereden ve nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Kasko Değeri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Sigorta Birliği web sitesi üzerinden online hizmet olarak sunulan kolay bir şekilde gerçekleştireceğiniz araç kasko değeri sorgulama işlemini gerçekleştirirken sizden bazı bilgiler istenecektir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz durumunda aracınızın kasko değeri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı linke tıklayınız ve aşağıda paylaştığımız resim üzerinde gösterilen alanlara anlatılan bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Gelecek olan sayfadan aracın model yılını seçenekler arasından seçiniz. Ardından aracın markasını seçiniz. Son olarak ise aracın tipini seçenekler arasından seçiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz aracınızın kasko değerini birkaç tıkla kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sorgulama yaptıktan sonra ok ile gösterilen alandan güncel kasko verilerine ulaşmak için ise excel dosyası olarak indirebilirsiniz.

Kasko Değeri Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir