Banka Kredileri

Kamu Bankalarından %0,64 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Kampanyası

Kamu Bankaları Yeni Kredi Paketlerini Duyurdu! Kamu bankaları normalleşme başlangıcı kapsamında sosyal hayatın canlanmasını sağlayacak dört yeni kredi paketlerini duyurmuş bulunmaktadır. Öyle ki sunulan dört yeni kredi paketleri oldukça cazip bir şekilde hayata geçirilmektedir. Bunlardan sıfır konu için faiz oranı % 0,64 oranına kadar düşürülmüş bulunuyor. İkinci el konut faiz oranları ise % 0,74 olarak belirlenirken, konut kredisinde peşinat bedeli % 10 oranına kadar çekilmiş bulunuyor.

Kamu bankaları tarafından duyurulan konut, taşıt, tatil ve mobilya kredi olanakları hazırlanmış bulunmaktadır. Sıfır konut alımındaki faiz oranı % 0,64 oranına indirilirken, ikince el konut kredisindeki faiz tutarı ise % 0,74 olarak belirlendi. Belirtilen yeni kredi destek paketlerindeki taşıt kredi oranları ise sıfır araçta % 0,49 oranına kadar indirilmiş bulunuyor. İkinci el taşıt kredisi ise faiz oranı ise % 0,82 olarak açıklanmıştır.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu? Sıfır konut ya da ikinci el konut olarak nitelendirdiğimiz konut alımlarındaki faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz olan ve 15 yıla kadar vade ve finansman imkanı tanınacaktır. Bankalar tarafından yapılacak olan faiz oranları ile ilgili gelen açıklama şu şekilde olmaktadır. Sunulan tarihi fırsattan daha geniş kitlelerin faydalanabilmesi için müşteri başına verilecek kredi miktarında sınırlandırılmaya gidilmiştir. Bu kapsamda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi üç büyük şehrimiz için kredi kullanımını kapsayan konutlar için belirlenen tutar 750 bin TL olmaktadır. Bu uygulama diğer şehirlerimiz için ise en fazla tutarı 500 bin TL tutarına kadar olmaktadır. Diğer yandan kredi kullanımında uygulanacak olan öz kaynak oranı ise % 10’dan başlayan düşük peşinat tutarı uygulanacaktır. Belirtilen kapsamda konut kredileri şu şekilde alınabilecektir.

  • Birinci el sıfır konutlar için; azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık % 0,64 faiz oranında finansman imkanı sunulmaktadır.
  • İkinci el konutlar için de azami olarak 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık % 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır.

Taşıt Kredisi Destek Paketi Faiz Oranları Ne Kadar?

Taşıt Kredisi Destek Paketi Faiz Oranları Ne Kadar? Yerli üretim yapmakta olan anlaşmalı firmalar sıfır kilometre binek araç ya da ticari araç için bireysel ve kurumsal müşterilerine sunulan faiz imkanı şu şekilde olmaktadır. Yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık faiz oranı % 0,49 – % 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır.

İkinci el binek araçlar ya da ticari araç satın almak isteyen bireysel ya da kurumsal müşteriler için sunulacak olan faiz oranı % 0,82 olarak taşıt kredisi imkanı tanınmaktadır. Azami 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli 2. El binek otomobil ve ticari araçlar için taşıt kredi tutarı azami limit 150 bin TL olmaktadır. Verilecek olan kredi tutarı aracın kasko değeri üzerinden hesaplanacak ve aracın yaşı en fazla 7 olan için kredi imkanı tanınacaktır.

Sosyal Hayat Destek Paketi Faiz Oranları Ne Kadar?

Sosyal Hayat Destek Paketi Faiz Oranları Ne Kadar? Bireysel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının finansman ihtiyaçlarının uygun bir şekilde sağlanmasının yanında yerli üretim yapmakta olan bazı firmalar ile anlaşma sağlanarak kredi kullandırılması sağlanacaktır. Anlaşma yapılarak kredi kullandırılacak sektörler şu şekilde olmaktadırlar. Mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev-boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstili, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacı ile yerli üretim yapan firmalar ile anlaşa sağlanacak ve finansman anlaşması sağlanacaktır. Asgari 3.000TL, azami 30.000TL kredi tutarı ve 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade ve aylık % 0,55 faiz oranı ile finansman sağlanacaktır.

Bireysel müşterilerin, anlaşmalı firmaların dışındaki yerli üretim yapan firmalardan satın alacağı ihtiyaçlarını uygun şartlarda alması amacı ile asgari 3.000TL azami 30.000TL fatura karşılığı, 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade ve aylık % 0,82 oranı ile faiz finansmanı sağlanacaktır. Sosyal Hayat Destek kredi başvuruları 5 Haziran 2020 tarihinden itibaren başvuruda bulunulabilecektir.

TC İle Ücretsiz Kredi Puanı (Notu) Sorgulaması Nasıl Yapılır?

PTT İhtiyaç Kredi Nasıl Alınır, Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim, Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu