ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbulKart Faizsiz Kredi (Destek Avans) Başvurusu

İstanbulKart Faizsiz Kredi (Destek Avans) Başvurusu

BELBİM ve DenizBank işbirliğinde devam eden İstanbulkart faizsiz kredi (destek avans) kampanyası, İstanbulKart kullanıcılarına harcamalarını ertelemeden yapma fırsatı sunar. Faizsiz ve masrafsız, ayda 100 TL geri ödemeli nakit avans fırsatından İstanbulKartını kişiselleştirmiş olan tüm vatandaşlar faydalanabilir. 1.200 TL’ye varan, 0 faizli, masrafsız kredi kampanyasına başvuru yapanlar kampanya koşullarını sağlamaları halinde avantajlı kredi kullanabilir.

İstanbulKart Faizsiz Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kampanya, milyonlarca vatandaşa zorlu pandemi sürecinde nefes alma imkânı sağlar. “İBB Destek Kredi Projesi” ihtiyaç sahibi vatandaşların ulaşımdan markete, yeme-içmeden hizmet ve etkinliklere kadar farklı anlaşmalı kurumlarda harcama yapmasına olanak tanır.

Destek Avans” projesi kapsamında 1.200 TL’ye varan faizsiz ve masrafsız kredi başvuruları https://kartsorgu.istanbulkart.com.tr/ adresi üzerinden online olarak başlatılabilir. Projeyi sosyal medya hesaplarının yanı sıra İBB’ye bağlı ulaşım ağlarındaki tanıtım kanalları üzerinden de duyuran Ekrem İMAMOĞLU, zorlu kış ve salgın günlerinde vatandaşın bir nebze olsun rahat nefes almasına yardımcı olmaya çalışıyor.

 • Kampanya başvurusu onaylanan vatandaşlar aldıkları krediyi anlaşmalı kurumlarda harcayarak alışverişin hareketlenmesine de katkı sağlamış oluyor.
 • Sıkışık günlerde esnafa da can suyu olan destek projesi başvuruları halen devam ediyor.

DenizBank müşterisi olan veya olmayan İstanbulKart sahipleri başvurularını online olarak yaptıktan sonra cep telefonlarına gelen onayla birlikte işlemlerini en yakın DenizBank şubesinde dakikalar içinde tamamlayabilir.

İBB Destek Avans Nerelerde Geçerli?

İstanbulKart Cebinde Olsun, Yeter” sloganıyla sürdürülen proje, hem vatandaşa hem de katılımcı firmalara destek sağlamayı amaçlar. Onay işlemlerinin ardından kişiselleştirilmiş İstanbulKart’a yüklenen kredi tutarı anlaşmalı;

 • Ulaşım
 • Yeme-İçme
 • Alışveriş
 • İBB Hizmetler, Etkinlik adreslerinde kullanılabilir.

Şehir içi ulaşımdan İBB tarafından işletilen BELTUR kafelerine, duraklardaki otomatlardan anlaşmalı fastfood restoranlarına, yine anlaşmalı market zincirlerinden hazır giyim ve benzin istasyonlarına hatta İBB tarafından işletilen etkinlik merkezlerine kadar geniş ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan uygulamayla ihtiyaçlar ertelenmeden karşılanabilir.

 • Başvuru onayına istinaden 600 TL kredi için 6 ay 100 TL ve
 • 1.200 TL kredi için 12 ay 100 TL’lik taksitlerle çekilen nakit desteği geri ödenebilir.

İstanbulKart İle Faizsiz Kredi Başvuru Şartları

İstanbulKart Destek Avans kredisi DenizBank tarafından kullandırılacaktır. Kampanya başvuruları BELBİM’e ait kanallar üzerinden yapılır, DenizBank şubelerinden tamamlanır.

Kampanya kapsamında 0 faizli kredi tutarı İstanbulKart’ı ve TCKN bilgisi eşleşen müşteriler tarafından kullanılabilir. Eşleştirme işlemi: https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ adresi üzerinden kolayca tamamlanabilir.

Ek olarak bilinmesi gereken şartlar;

 • Kampanya kapsamında kullandırılacak 600 TL veya 1.200 TL nakit olarak kullanıcı eline teslim edilmez. Doğrudan seçilmiş olan İstanbulKart’a yüklenir.
 • İstanbulKart’a yüklenen bakiye İstanbul içi toplu taşıma araçlarına ek olarak anlaşmalı kurumlarda harcanabilir.
 • Kampanya başvurusu ilk olarak DenizBank’a ulaşır. Yapılacak değerlendirmenin ardından sonuç başvuru sahibine SMS ile bildirilir.
 • Kampanyadan sadece 18 yaşından büyük bireysel müşteriler faydalanabilir.
 • DenizBank başvuruları inceler ve uygun görmesi halinde ilave evrak talep eder.
 • Başvuru esnasında T.C kimlik numarası ve kişiye ait cep telefonu bilgileri eksiksiz ve doğru girilmelidir.
 • Bu kampanyaya özel kredi tahsis ücreti alınmaz ve müşterilerin hayat sigortası yaptırması zorunlu değildir.
 • Onaylanan kredi işlemleri için en yakın banka şubesine gidilmelidir. Oluşturulan talimatın İstanbulKart’a aktarılması için POS cihazına dokundurulması gerekir.
 • 0 faizli kredi kampanyasından her müşteri sadece 1 kez faydalanabilir.

Kampanyanın başlangıç tarihi 31.08.2021 ve bitiş tarihi 30.11.2021’dir. Detaylı bilgiye ALO 153, 0850 222 0 800 numaralı çağrı merkezi, İstanbulKart başvuru merkezleri ve tüm DenizBank şubeleri üzerinden erişim sağlanabilir.

İstanbul Büyük Şehir belediyesinin “İBB Yardım Kartı” başvurusu yaparak diğer yardımlarından da yararlanabilirsiniz.

İstanbulKart Sahiplerine Nefes Aldıracak Destek Avans

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaşanan zor günlerin vatandaş tarafından daha rahat atlatılmasına bir nebze destek olan 0 faizli avans kredisi ortakları İBB, DenizBank ve BELBİM A.Ş.’dir. Dönemsel olarak çeşitli kampanyalarla her zor şartta vatandaşın yanında olacağını gösteren İBB, farklı marka ve kurumlarla işbirliğine gitmektedir. Kampanyalar tüketici tercih ve beklentilerine uygun olarak sık aralıklarla güncellenmektedir.

Başvuruları oturduğunuz yerden tamamlanan destek kredinin sonucu başvuru sahibinin telefonuna SMS olarak gelir. Başvuruyu detaylı olarak inceleyen DenizBank, 600 TL ya da 1.200 TL’lik 0 faizli, masrafsız ve aylık 100 TL ödemeli kredi tutarı için müşterileri en yakın şubesine davet eder.

Şubede çok kısa sürede tamamlanan işlemler esnasında sadece kimlik belgesi gösterilmesi yeterlidir. Yeni bir hesabın açılmasının ardından sözleşme hazırlanır ve taraflarca imzalanır. Kişiselleştirilmiş ve TCKN ile uyumlu bir İstanbulKart ile eşleştirilen kredi tutarı için transfer talimatı verilir. Başvuru sahipleri herhangi bir ödeme noktasına giderek ve kartlarını cihaza dokundurarak kredi transferini gerçekleştirebilirler.

Destek Kredisinin En Çok Kullanıldığı Kurumlar

Destek kredisi kullananlar şehir içi toplu taşıma araçlarında ulaşım maliyetlerini kredi üzerinden karşılayabilirler. Destek kredisinin en çok kullanıldığı kurumlar arasında:

Yeme-İçme: BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, Hamidiye otomat, Multinet noktaları, Sbarro, Papa John’s, McDonald’s ve Krispy Kreme sayılabilir.

Alışveriş: BİM, Migros, A-101, CarrefourSA, Şok, Getir, Shell, Petrol Ofisi, Opet, Civil ve Mudo sayılabilir.

İBB Hizmetler ve Etkinlik: İSPARK, Miniatürk, Sealife, Legoland ve Madamme Tussauds sayılabilir.

Kredi yükleme noktaları: Mobil uygulamalar, kurumsal ve bireysel noktalar ve online işlemlerdir.

Müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için yenilikçi finansal çözümlerle beğeni toplayan DenizBank, bu kampanyada 18 milyon aktif kullanıcısı olan BELBİM-İstanbulKart ile ortaklığa gitmiştir.

Destek Avans Kampanyası Nedir? Kampanyadan Kimler Faydalanabilir?

Destek avans kampanyasından DenizBank müşterisi olsun ya da olması uygun şartları taşıyan tüm İstanbullular faydalanabilir.

 • 12 ay vadeli
 • 1.200 TL’ye varan kredi
 • 0 faiz ve
 • Masrafsız bir şekilde kullandırılır.

Başvuru talebi DenizBank tarafından kontrolden geçirilen ve olumlu bulunan müşteriler, İstanbulKart’larını kişiselleştirmek zorundadır.

0 faizli krediye ek olarak dileyen müşterilere avantajlı faiz oranına sahip kredi teklifi de sunulur. Kampanya koşullarını sağlayan ve isteyen müşterilere anında kredi kartı çıkarılır ve 500 TL’lik nakit avans limiti tanımlanır.

İstanbulKart’ın geçtiği her yerde kullanılan ve ilave anlaşmalı kurumlarla bir kredi kartı hizmet veren projede vatandaşlar 600 TL veya 1.200 TL tutarında faizsiz kredi olarak bu tutarı aylık 100 TL’lik taksitlerle geri ödeme kolaylığına hak kazanırlar.

Kampanya Katılım Şartları 

Online olarak yapılan başvuru esnasında kimlik bilgilerinin ve iletişim adreslerinin eksiksiz girilmesi şartı aranır. İndirimli veya ücretsiz İstanbulKart sahipleri kampanya başvurusu yapabilirler.

DenizBank’a ulaşan başvurular banka yetkilileri tarafından değerlendirilir. Aynı gün forma girilen cep telefonu numarasında kampanya kabul veya ret bilgisi gelir. Olumlu cevap alan müşteriler en yakın DenizBank şubesine giderek işlemlerini kısa sürede tamamlayabilirler. İstanbulKart’a aktarılan bakiye tüm anlaşmalı noktalarda anında kullanmaya başlanır.

Popüler İBB Kampanyaları   

Çok ses getiren faizsiz, masrafsız, ayda 100 TL ödemeli destek avans fırsatına ek olarak İstanbul halkı tarafından beğenerek iştirak edilen kampanyalar arasında;

 • İBB Anne Kart sahiplerine indirimli alışveriş imkânı
 • İspark’ta park edip devam edene 2 metro ve tramvay seyahati
 • İstanbulKart ile Sealife İstanbul’da 1 bilete 1 bilet hediye
 • İstanbulKart ile Legoland İstanbul’da 1 bilete 1 bilet hediye
 • İstanbulKart ile Madame Tussauds İstanbul’da 1 bilete 1 bilet hediye
 • Akıllı geri dönüşüm konteyneri ile İstanbulKart’a yükleme sayılabilir.

İstanbul’da yaşamı daha kolay, keyifli, zahmetsiz ve ucuz hale getirmek için yeni iş birliklerine her zaman açık olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşın hizmetlerden online olarak faydalanması için yeni nesil gelişen teknolojilerden güç almaya devam etmektedir.

Açık Kapı Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kaymakamlık Para Yardımı Ne Kadar? Başvuru Sorgulama

Maddi Yardım Başvurusu ve Şartları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.