Genel

İstanbul’da Telefonlar İstanbul Kart Görevi Yapacak!

İstanbul’da Telefonlar İstanbul Kart Görevi Yapacak! İstanbul’da yaşayan vatandaşlara yeni uygulamanın yolu açılmış bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM A.Ş. geliştirmiş olduğu yeni uygulama sayesinde, İstanbullu vatandaşlar akıllı telefonlarını İstanbul Kart gibi kullanabilecekler. İstanbullular geçilecek olan yeni uygulama sistemine akıllı telefonlarda bulunan kare kod okutma yöntemi ile toplu taşıma araçlarına binebilecekler.

Gelen bilgilere göre BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz’in yaptığı açıklamaya göre, İstanbullu vatandaşlar bu uygulamaya Mart ayı içerisinde uygulamaya başlayacaklarını belirtirken, sistemin akıllı cihaza indir, yükle, okut ve geç metodunu kullanarak bu şekilde İstanbullu vatandaşların akıllı telefonlarını ulaşım için de kullanabileceklerini ifade etti.

İstanbul’da İlk Uygulama Ne Zaman Başlayacak?

İstanbul’da İlk Uygulama Ne Zaman Başlayacak? BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz İstanbul Kart ile açıklamalarına devam ederken şunları da belirtti. İstanbul Kart uygulamasını, sadece bir ulaşım kartı olmaktan çıkaracaklarını belirtirken, şehir genelinde tüm hizmetlerin rahatlıkla alınabileceği bir araca dönüştürme çalışmalarının olduğunu belirtti.

Karadeniz açıklamalarına devam ederken Müzeler için de bir çalışmalarının olduğunu belirtirken, çok yakında belediyenin tüm hizmetlerinin ödemesi İstanbul Kart kullanılarak gerçekleştirilecek dedi. Diğer yandan ulaşım üzerinde teknolojik çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Mart ayı içerisinde de pilot uygulamanın başlayacağını dile getirdi. Buna göre yapılacak olan pilot uygulamaların, birçok ulaşım hizmetinde yaygınlaşarak devam edeceğini belirtti.

BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz açıklamalarına devam ederken sistemin ilk olarak metrobüs üzerinde uygulanmaya başlayacağını belirtti. Sistemin indir, yükle, okut ve geç metodu ile artık tüm mobil uygulamalarında kare kod uygulaması üzerinden İstanbullu vatandaşlarımızın telefonlarını ulaşıma açabileceklerini belirtti. Uygulamanın daha sonra kullanım alanlarının arttırılarak metro, vapur ve Marmaray gibi diğer ulaşım alanlarında da kullanıma başlanması planlanmaktadır. Bu uygulama ile amaçlanan vatandaşın ekstra kart gibi plastik ürünler taşımadan sadece akıllı telefon ile istediği her yere ulaşım sağlayabilmesi olmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu