İŞKUR

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödenekleri Bugün Ödenmeye Başlıyor!

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödenekleri Bugün Ödenmeye Başlıyor! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan Mayıs ay işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin bu gün başladığını ve 5 Haziran 2020 Cuma gününe kadar devam edeceğini belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yazılı olarak yaptığı açıklamasında, korona virüsü tedbirleri kapsamında 5 Haziran Cuma günü yapılması gerekli olan Mayıs ayı için işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin bu günden itibaren başladığını ve 5 Haziran Cuma gününe kadar devam edeceğini, ödemelerin erkene alındığını belirtmiş bulunmaktadır.

Ödenekler Başvuru Esnasında Bildirilen Banka Hesaplarına Gönderilecek!

Ödenekler Başvuru Esnasında Bildirilen Banka Hesaplarına Gönderilecek! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapılacak olan ödemelerin bu günden itibaren başlayarak T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin başvuru esnasında belirttiği banka hesaplarına gönderileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Korona virüsü ile olan mücadelenin henüz sona ermediğini bu kapsamda vatandaşların evden daha az çıkarak kalabalık ortamlarda kalmalarını engellemek adına bu şekilde bir uygulama yaptıklarını belirtmektedir. Bakan Selçuk ayrıca başvuru esnasında IBAN numarası belirtmeyen vatandaşların ise ödemelerini PTT şubelerinden alabileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Mayıs ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin oluşabilecek yoğunlukları önlemek amacıyla aşağıdaki şekilde ödeneceğini belirtmektedir.

 • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi, 0 olan 1 Haziran 2020 Pazartesi,
 • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi, 1 olan 2 Haziran 2020 Salı,
 • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi, 4 olan 3 Haziran 2020 Çarşamba,
 • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi, 6 olan 4 Haziran 2020 Perşembe,
 • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi, 8 olan 5 Haziran 2020 Cuma

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak? İŞKUR Eğitim Ücretleri

İşten Çıkarılanlara Devlet Destekleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

İŞKUR İşsizlik Maaşı Ne Kadar, Nasıl Alınır ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba,

   E devlet sisteminden kontrol ederseniz yatacağı tarihi görebilirsiniz. Aksi halde sosyal hizmet birimlerini arayabilirsiniz.

 1. merhaba..korona virüsten dolayı izindeyim..mayıs ayında ıban hesabıma 545 tl yattı haziranda ise iban hesabıma herhangi bir para yatmadı..nedeni öğrenebilir miyim acaba..ne zaman yatar acaba…iyi çalışmalar..

  1. Merhaba,

   Tc numaranıza göre Temmuz ayının 3 üne kadar ödemeler yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu