ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İsmek Bilgisayar Kurs Kayıtları Başvuru Şartları

İsmek Bilgisayar Kurs Kayıtları Başvuru Şartları
01.11.2021

İSMEK bilgisayar kursu başvurusu yapmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların başında kişilerin 16 yaşından büyük olması geliyor. 16 yaşından büyük olan her T.C. vatandaşı İSMEK kurslarına başvuru yapmak hakkına sahiptir. Başvuruların kabul olması için mutlaka başvuru tarihleri arasında başvuruların iletilmesi gerekiyor. Tarih aralığının dışında yapılan başvurular kabul olmuyor.

İSMEK Bilgisayar Kursu Program Kapsamı Nedir?

Bilgisayar kursuna gittiğiniz zaman Excel, Word, Chrome, Internet Explorer, Firefox kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz. Kullanıcılar e devlet uygulamasının kullanım alanlarına öğrenecek, Powerpoint, Excel, Word gibi Office programlarında yetkinlik elde edecekler. Kursiyerler 10 parmak klavye kullanımını ve bilgisayarın diğer özelleştirilmiş alanlarında eğitim alabilirler.

İSMEK Bilgisayar Kursuna Başvurmak için Yaş Sınırı Var mı?

Evet. Kursiyerlerin en az 16 ve en çok 70 yaşında olmaları şartı bulunuyor. Ancak şartlara uyan kişilerin yapmış oldukları başvurular değerlendirmeye alınıyor. Eğitimler ilk önce birinci seviyeden verilecek ve ardından kurslar özelleştirilmeye başlanacaktır. İleri düzey seviyeye geçildiği zaman Powerpoing, excel ve Word üzerinden eğitimler devam edecektir. Birinci seviyeyi başarıyla tamamlayan kişiler ileri seviyeden olan eğitimleri almaya hak kazanmış olurlar.

İSMEK Bilgisayar Kursu Ders Süreleri Ne Kadar?

Kişilerin kurstan başarılı bir şekilde mezun olmaları için 160 saatlik eğitimi tamamlamış olmaları gerekiyor. Bu süre birinci seviyeden olan bilgisayar kursu içindir ve ikinci seviyeye geçmek için bu sürenin tamamlanması şarttır. Bilgisayar kursunu bitirdikten sonra, farklı alanlarda çalışabilirsiniz.

Çalışabileceğiniz alanlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişisel olarak kendi işletmenizde çalışabilirsiniz.
 • Hususi kurumların bünyesinde sekreter olarak çalışabilirsiniz.
 • Bağımsız şirketlerde SEO danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • Kamu alanlarının veri hazırlama ve denetim bölümlerinde iş bulabilirsiniz.

İSMEK Bilgisayar Kursuna Engelliler Başvuru Yapabilir mi?

Evet. Bu kurstan görme engelli kişiler de faydalanabilirler. Engelli sandalyesi kullanan bireylere yönelik değişim yapılmaksızın kurs sunulmaktadır. Görme engelli olan bireyler eğitimlerini sesli hizmet veren makinelerden alırlar. Aynı şekilde bilgisayarları da sesli komuta ayarlanmış olur.

İSMEK İleri Düzey Bilgisayar Kursu Seçenekleri Nelerdir?

İSMEK ileri düzey bilgisayar kursu seçeneklerinden ilk seviyeyi başarı ile tamamlayan kişiler seçebilirler.

Seçenekler arasında şunlar yer almaktadır:

 • İSMEK SEO kursu,
 • İSMEK grafik yazılımları kursu,
 • İSMEK bilgisayar onarım kursu,
 • İSMEK bilişim hizmetleri kursu,
 • İSMEK internet okur yazarlığı kursu,
 • İSMEK bilgisayar operatörlüğü kursu,
 • İSMEK Office programları kursu,
 • İSMEK 10 parmak klavye kullanım kursu seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

İSMEK Bilgisayar Kursu için Kayıtlar Ne Zaman Alınıyor?

İSMEK bilgisayar kursuna kayıt yaptırmak için her senenin Temmuz ayında başvurular alınmaya başlanıyor. Temmuz ayının 2’sinden itibaren web başvuruları alınıyor.

İSMEK Kaç Farklı Bilgisayar Kursu Veriyor?

İSMEK’ten alabileceğiniz tam 658 tane farklı bilgisayar kursu seçeneği bulunuyor. Kendinize en uygun programın ne olduğunu öğrenmek için kurs içeriklerini, kursların kaç saat olduğunu ve sertifikaların yetkinlik alanlarını incelemeniz gerekiyor.

İSMEK Kursları Ücretli mi?

Hayır. İSMEK kurslarının herhangi birine katılmak için ücret ödemeniz gerekmiyor. Kursların tamamı ücretsizdir.

İSMEK Bilgisayar Kursunu Bitirince Sertifika Alır mıyım?

İSMEK bilgisayar kursunu başarı ile tamamlamaya hak kazanan kişiler sertifika alabilirler. Sertifikalar MEB tarafından onaylıdır.

İSMEK Bilgisayar Kursunun Sertifikası ile İş Bulabilir miyim?

Evet. Sertifikayı kullanarak iş arayabilir, uygun iş ilanlarına başvurunuzu yapabilirsiniz. SEO danışmanlığı, sekreterlik vb. alanlara yönelerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.