• İŞKUR Sisteme Giriş


  Türkiye İş Kurumu en genel anlamı ile Türkiye’deki istihdam sorununu çözme, işsizlik oranını düşürme ve işverenleri teşvikler ile desteklemektir. Son yıllarda baş gösteren işsizlik sorunu ülke ekonomisini de etkilemektedir. Bu bakımdan yapılan çalışmalar neticesinde istihdam oranları arttırılmaya ve işveren kurumlar devlet destekleri ile iş alımını çoğaltılmaya çalışılmaktadır. Her sene istihdam oranını yükselten kurum, gün geçtikçe artan işsizlik sorununa çözüm üretmeyi amaçlamakta ve bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. İŞKUR iş arama konusunda önde gelen en güvenilir kurumdur. Bu bakımdan her gün yüzlerce kişi tarafından başvurulan ve takip edilen bir kurum olma özelliğini kurulduğu günden bugüne devam ettirmektedir. 2016 yılından bugüne iş başvurusunda rekor rakamlara imza atmış olan kurum, istihdam konusunda özveri ile çalışmaktadır. İŞKUR’un hizmetlerinden 14 yaşını doldurmuş herkes yararlanabilmektedir. Sistem istihdam, mesleki eğitimi iyileştirmek, işbaşında öğrenme, staj, işverenlerin teşviki gibi birçok konuda çalışma yapmaktadır. İŞKUR Sisteme Giriş yapıldıktan sonra İŞKUR tarafından size uygun işin olması durumunda eşleştirme sağlanacaktır.


  İŞKUR Sistemine Kayıt Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  İŞKUR ülkemizde her yıl binlerce kişiye istihdam alanı sağlamaktadır. Geliştirdiği teşvikler ile İşbaşında Eğitim Programı gibi projeler ile istihdam seviyesini her sene arttırmayı hedeflemektedir. İstihdam süresi iş alanlarının açılmasına bağlı olarak değişmektedir. Sisteme kayıt yaptırdıktan sonra sistem size herhangi bir işe yerleştirme süresi öngörmemektedir. Sisteme kaydınızı yaptırırken öncelikle bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Size en uygun işle eşleştirilmeniz için sisteme girdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve güncelliği son derece önemlidir. Sistemden engelli, herhangi bir suçtan hüküm giymiş kişiler ve üniversite öğrencileri de yararlanabilmektedir. Sistemden yararlanmanız için iki ana temel madde yer almaktadır: 14 yaşını doldurmuş olmak ve askeri bir görevle alakanız olmaması. Sisteme engelli veya hükümlü girişi yaptıysanız kuruma engelinizi ve hakkınızda verilen hüküm ile ilgili resmi belgeleri İŞKUR’a bizzat teslim etmeniz gerekmektedir. İşe yerleştirme işlemleri bu belgeler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecektir.

  İŞKUR Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

  İŞKUR sisteminin sunduğu hizmetlerden yararlanmak için öncelikle sisteme kayıt yaptırmalısınız. Kayıt işlemleri için öncelikle İŞKUR’un internet sitesini açmanız gerekmektedir. Kayıt işlemleri için linkleri yazının sonunda bulabilirsiniz. İŞKUR sistemine kayıt yaptırmak son derece kolaydır. İŞKUR kaydınızı ve sisteme girişinizi nasıl yapacağınızı aşağıda resimli anlatım ile sizin için anlattık. Bunun için yazının sonunda yer alan linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir. Buradan kayıt amacınıza göre ”İş Arayan Üyeliği” veya ”İşveren Üyeliği” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

  İŞKUR’a kayıt amacınıza göre yaptığınız seçimden sonra karşınıza aşağıda yer alan resimdeki gibi bir kısım çıkacaktır. Sisteme kayıt yaptırmadan önce mutlaka Kullanıcı Sözleşmesini okuyup onaylamanız gerekmektedir. Onayladıktan sonra bilgilerinizi doldurmanız için ayrı bir sayfa açılacaktır. Buradaki bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgilerinizi girdikten sonra sisteme giriş yapmanız için İŞKUR’un sitesinden kayıt amacınıza göre ”İşveren Giriş” veya ”İş Arayan” girişi yapabilirsiniz. İŞKUR E-ŞUBE hizmetlerinin içeriğine aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz.

  İŞKUR E-ŞUBE hizmetleri içerisinde İş İlanları, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Programları, Toplum Yararına Programlar ve İşsizlik Ödeneği seçenekleri bulunmaktadır. Yukarıda görülen hizmetlerden sisteme kayıt olarak yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda İŞKUR’un E-ŞUBE hizmetlerini ayrıntılı olarak aşağıda linki bulunan adresten inceleyebilirsiniz.

  İŞKUR’un duyularını takip ederek, sisteme yaptınız girişten sonra sayfanızı kontrol ederek güncel gelişmelere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İŞKUR’un sunduğu imkanlar, teşvikler ve hizmetler hem işverenleri hem de iş arayan kişileri yakından ilgilendirmektedir. Bu bakımdan sık sık duyuruları kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda verilen linklerle yukarıda anlatılan işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  İŞKUR Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen BURAYA TIKLAYINIZ!

  İŞKUR’a Kayıt Yaptırmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

  İŞKUR’a Giriş Yapmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  İŞKUR Sisteme Giriş İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın