• İşkur Maaşları


  İşkur başvuru

  İşkur Maaşları Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü tarafından kursiyer olarak veya İş Başı Eğitim programı dahilinde istihdam edilen kişilere ödenen ücrettir.


  Türkiye İş Kurumu tarafından istihdam edilen kişilere kanunda belirlenen süreler için yine kanunda belirtilen İşkur maaşları ödenir.

  Burada karıştırılmaması gereken husus işsizlik ödeneği ile İşkur maaşlarının aynı şey olmadığıdır. İşsizlik ödeneği belirli bir süre çalıştıktan sonra işten çıkarılan işçinin mağdur olmaması için belirli bir süre işçiye ödenen ödenektir.

  İşkur Maaşları ise Türkiye İş Kurumu tarafından açılan Mesleki Eğitim Kurslarına katılan kursiyerlere kurs süresince ödenen ücrettir.

  İşkur Maaşları Yattı mı?

  İşkur Maaşları mesleki eğitim kursuna katılan kursiyerlere bir aylık kurs süresi için her ayın birinci gününde ödenir. İşkur maaşları Ziraat Bankasına kursiyerin açtırdığı kursiyer maaş hesabına yatırılır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  İşkur Maaşları Ne Kadar? (2017)

  İşkur Maaşları kursiyere çalıştığı gün esasına göre ödenir. 1 aylık süre içerisindeki çalışma gün sayısı toplanır ve kanunda belirlenen günlük ücret üzerinden maaş olarak yatırılır.

  2017 yılı itibariyle İşkur maaşları günlük 20 TL’dir. 30 gün izinsiz ve mazeretsiz olarak kursa devam eden bir kursiyer diğer ayın birinci gününde 600 TL maaş almaya hak kazanır.

  İşkur Sigorta Primi Ödüyor mu?

  Türkiye İş Kurumu Müdürlüğünde işsizlik kaydı bulunana herkes İşkur kurslarına başvurabilir ve katılabilir. Mesleki Eğitim Kursu boyunca işçi hem meslek eğitimi görürken hem de istihdam edilir. Bu kurs ve istihdam süresince çalıştığı gün sayısına göre İşkur maaşları yönetmelikte belirlenen esaslara göre bir ücret alır.

  Mesleki Eğitim Kursunun süresi boyunca işçi yani kursiyer, iş kazası, mesleki hastalıklar ve rahatsızlıklar ile genel sağlık sigortasından faydalanabilirler. Özet olarak sadece sağlık sigortası primi devlet güvencesi ile Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü tarafından ödenir. Kurs devam ettiği sürede yatırılan bu sağlık primleri normal çalışma gün prim sayısı olarak yatırılmaz. Yatırılan sağlık primleri çalışma gün prim sayısına eklenmediği için de emeklilik prim gün sayısını da etkilemez.

  Türkiye İş Kurumu tarafından sağlanan mesleki eğitim kursu tamamlanıp işverenin kendi bünyesine kendi kadrosuna dahil olduktan sonra sigorta primi ödenmeye başlar.

  İşveren kadrosuna dahil olmak için kurs süresini başarı ile tamamlamış olmak gerekmektedir. Kursu başarı ile tamamlayıp işverenin bünyesinde çalışmaya başlayanlar İşkur maaşları statüsünden çıkar ve işveren ile kendi arasında anlaştığı maaş üzerinden çalışmaya devam eder.

  İşkur Maaş Sorgulama

  İşkur Maaşları, İşkur Kursları ve diğer mesleki eğitim kursları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü ile iletişime geçilebilir.

  Örneğin, maaşların hangi gün, hangi saatte yatacağını Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü Ücretsiz Danışma Hattı olan 444 75 87 No’lu çağrı merkezini arayıp bir danışmana bağlanarak sorabilirsiniz.

  İşkur Maaş Hesaplama

  İşkur maaşları yukarıda da belirtildiği üzere günlük çalışma üzerinden 20 TL olarak ücretlendirilip çalışan gün sayısı ile çarpılıp ay başında maaş ödemesi yapılır.

  Bir ay içerisinde hiç idari izin, mazeret izni ve rapor izni kullanmaksızın 10 gün çalışan bir kursiyer günlük 20 TL ücret ile ay başında 200 TL İşkur maaşı alır.

  İşkur maaşları kursiyerin kursa başlarken beyan ettiği Ziraat Bankası’nın ilgili şubesine ve ilgili hesap numarasına yatırılır.

  İşkur’dan tam ve kesintisiz maaş ödemesi alabilmek için hiçbir şekilde idari izin, mazeret izni ve rapor kullanılmamış olması gerekmektedir.  tıkla sorunu sor

  İşkur Maaşları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Recep kocael dedi ki:

   Merhabalar.61.65 tl olan kursiyer ücretleri 75 tl mi oldu.
   Öyle bi duyum aldım.yalan habermi yoksa.
   Tesekkurler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Mevcut durumda hala 61,65 TL dir temmuz ayında bir değişim olursa bilgilendirme yapacağız.

  2. Derya dedi ki:

   İşkurdan işbaşı yaptım işyerinde rahatsızlandığım için öğleden sonra sevk aldım raporuda işyerine teslim ettim öğleden önce çalıştığımın parası yatmamış yatırılmıyor mu

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor tüm günü kapsamaktadır.

  3. Pelin dedi ki:

   Ben 3 ay işbaşı eğitimden yararlandim ilk ay maaşını Halkbank bana 100 TL eksik verdi dekontta 972 TL yazmasına rağmen ben 872 TL aldım ne yapsam acaba

  4. Seval Sarıkaya dedi ki:

   Merhaba bende typ kapsaminda okulda çalışıyorum güvenlik görevlisiyim ve temizlik görevlisi olarak görünüyoruz bi çoğumuz bu ayki maaşlarımız çok gecikti neden gecikti daha ne kadar uzayacak bu perisanlik

  5. Emine dedi ki:

   Iyı gunler 27.03.2018 De ıs bası egitim programından yararlanarak a101 de ıse basladım maaşım ne zaman yatar ve yatarsa sadece mart ayımı yoksa o gune kadar calısılan suremı yatar

  6. Esra dedi ki:

   Iskurla calisiyorum bankadan maas bordrosu istiyorlar nerden alabilirim

  7. Sazi dedi ki:

   Merhaba 03.02.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim
   İşkura güvenmeyeceğiz de nereye güveneceğiz?

  8. Sazi dedi ki:

   Merhaba 02.03.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim

   1. Sazi dedi ki:

    03.02.2018 olacaktı yanlış oldu

  9. Işıl dedi ki:

   Şubat ayının 16sında işkura baglı sigorta girişim yapıldı 15 günlük param bugün ayın 25i olmasına ragmen hala yatmadı anlamış degilim..

  10. Niyazi Köle dedi ki:

   Merhabalar, şubat ayını 1 martta doldurup eğitimden ayrıldım. Ocak ayı maaşı 13 şubatta yatırılmıştı. Peki şubat ayının maaşı ne zaman yatacak ?

  11. Ayşe Geçdoğan dedi ki:

   İşkur typ ile çalışıyorum benim şubat ayında bir gün izin kullandım bu aya ait primim ve maaşım 27 gün yatmış şubat 28 çekiyor tamam ama ekim aralık ve ocakta 31 çekiyordu madem şubatta eksik 2 günün hesabı yapılıyor dazla olan gün niye hesaplanmıyor ben hayatımda ilk defa bu şekilde bir sistem görüyorum muhasebe mezunu olmama ve SSK da staj yapmama rağmen saçmalık bu böyle şey olmaz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Şubat ayı özellik arz eden bir ay. Tam çalışmış olsaydınız 30 gün olarak baz alınacaktı. ancak ay içerisinde oluşan durumlarda 28 gün olarak KABUL EDİLMEKTEDİR

  12. Sevgi dedi ki:

   Merhaba ben şubat 16 da a 101 de is başı egitimi kapsamında ise başladım ve mart ayının 4 dünde başka iş bulduğum için ayrıldım benim çalışmış olduğum günlerin parası hala ödenmedi ödem e ne zaman yapılıyor ayın 10 nu dediler ödeme olmadi hala

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ayın 20 sine kadar hesaplara yatacağını düşünüyoruz.

  13. nuriye dedi ki:

   merhaba ben 21 yaşındayım üniversite okuyor gözüküyorum ama okula gitmiyorum iş kurdan işe başladım öğrenci girişli 01.02.2018 başladım -01.03.2018 de dosyayı iş kura teslim ettim. 1105 tl para yattı daha fazla yatması gerekirken şubat ayının maaşı neden 1105 yattı ? ve öğrenci hesaplamasında 46.23 tl yazıyorken günlük benim maaşım neden eksik ? insanları neden mağdur ediyorsunuz zaten ilgisiz kendini beğenmiş elemanlarınız var yıldık arayınca utanmasalar suratımıza kapatacaklar

  14. volkan dedi ki:

   merhabalar 2018 işkur şubat ayı maaşları martın kaçında yatacaktır

  15. irem dedi ki:

   Merhaba ben 23 ocakta iş başı eğitim programına başladım bugün tam 1 ay oldu bana bir banka hesabı da verilmedi, banka kartı da sms te gelmedi maaşım ne zaman yatar

  16. Saniye dedi ki:

   Merhaba,
   Ben ocak ayı maaşımı daha alamadım benim hesabım halkbank’ta ve bana kartta vermediler.maaşımın yattığına dair de hiçbir şekilde sms’te gelmedi.maaşımın yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim acaba?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşkurun sitesinden hesabınıza girerek veya işkur müdürlüğünü telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

  17. saniye dedi ki:

   işkurdan ocak ayının maaşını daha alamadım internet sitelerinde bankanın size verdiği karttan bakabilirsiniz felan diyor ama banka bana kartta vermedi.telefonuma da herhangi maaşın yattığına dair de hiçbir şekilde sms gelmedi nasıl öğrene bilirim maaşımın yatıp yatmadığını.

  18. İlknur koyuncular dedi ki:

   Merhaba
   İşkur tarafından işe girdim 15 ocakta iş başı yaptım ancak maaş için bankaya gittiğim de 800 TL para vardı Ocak 15 Şubat 15 arası bir aylık maaş almam gerekmiyormu. hesaplama ne şekilde oluyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    15-31 Ocak arası hesaplama yapılmış gözüküyor. Gelecek ay tam maaş alabileceksiniz.

  19. Derya dedi ki:

   31 aralik 2017 de iskurum bittiqi halde buqun ocak 26 oldu hala aralik ayinin maasi yatmadi. Sözde ayin 5’i ile 20’si arasinda yatiyormus. Bu resmen isciyi maqdur etmektir. Bununla ilqili qerekli düzenlemeler yapilmali.

  20. Mevlan dedi ki:

   İşkurda kursiyerim neden maaşım hala yatmadı

  21. Rauf tece dedi ki:

   İşkur kursiyerim maaşım yattımı?

  22. Emre dedi ki:

   Sözde en geç 15 inde yatıyodu 20 si oldu ne maaş var ne bişey bu işkurun yaptığı iş iş değil

  23. Derya dedi ki:

   Neden hala işkur maaşları yatırmadı

  24. Can Haylar dedi ki:

   X firmaya başlarken 25 ile 30 u arası halkbank a maaşınız yatacak şeklinde kağıt imzaladim gün gecikme vs herhangi bir durum söz konusu olur mu acaba ? Teşekkür ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş kur maaş ödemeleri verilen tarih aralığında yatmaktadır.

    1. Can Haylar dedi ki:

     Merhabalar tekrardan verilen tarihler aralığı içerisinde Halk Bankası şubesine gittim herhangi bir ödenek Yok dendi peki bu gecikme konusu durumunda işyeri suçlu da anlamadığım şey bu gecikme söz konusu durumunda ek gelir kazanamayan kişilerin mağduriyetine nasıl açıklama getireceksiniz çok merak ediyorum

  25. Cennet dedi ki:

   Is kura kayit yaptirdim ama sigorta hala gorunmuyor ne zaman görünür ve iş kur maasi ne kadar .

  26. İLYAS dedi ki:

   NUMARA VERİYORSUNUZDA MUHATTAP YOK MESKULE ATIYOR BUMUDUR

  27. Stresli dedi ki:

   Merhabalar ayın 23 ü oldu hala maaşlar yatmadı çok sıkıntıdayız neden geç yatıyor bu maaşlar devlet kapısı değilmi bu İŞKUR neyin hesabı yapılıyor bayram sonrasına kaldık maaş için normalde İŞKUR iş bulur işçiyi yönlendirir ben iş buldum iş yeri İŞKUR a yönlendirdi saçmalık ya bu İŞKUR bulmadı işi bana neden bu maaş sisteminde sıkıntı çekiyoruz cvp istiyorum lütfen

  28. Gazi Güvençli dedi ki:

   Haziran ayı maaşımı hala alamadım bilgi de verilmiyor neden ?

  29. Emine dedi ki:

   Slm ben işkur vasıtasıyla diyanette işe başladım maaşım ne zaman yatar kimsede bilgi vermiyor

  30. ömer dedi ki:

   iyi günler ben işkur maaşları nın ne zaman yatacağını soracaktım ve birde ben işkur işbaşı programıyla dominos pizzadabir süre çalıştım paramın halkbank şubesine yatırılacağı söylendi sadece kimliğimle çekim yapabilirmiyim teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ömer Bey,

    Konu ile ilgili İş-kur 444 75 87 nolu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz

    1. elif dedi ki:

     Insanlari kandiriyorsunuz isiniz gucunuz yalan dolan ….hic bosuna maas yatacak diye kimse sevinmezin yatsa bile isguzarlik yapip öteki aya atiyolar maasinizi ve atiyorum 750 tl yatacagi yerde 250 tl civari para yatiriyorlar bosuna telefon etmeyin zaten sūreklli mesgul tabi oda biletek yalandan mesgul …iskur burolarina gittiginiz zamanda bi guzel azarlayip gonderiyorlar….geçmiş olsun yeni tūrkiye gerçi hersey bu ulkeye mustehak fakat yaşin yaninda kuru hesabi malesef olan garibana oluyor koyunlar alkişlasin dursun anca agziniza ediyolarsiz daha alkiş tutun çomarlar???

  31. Mervan dedi ki:

   İşbaşı eğtim programı kutsiyer maaşı ne zaman yatiyor

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.