emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İŞKUR İş İlanları

İŞKUR İş İlanları

Günümüz dünyasında gelişen teknoloji ve bilimle beraber her alanda büyük bir gelişme olmaktadır. Bu gelişmelerden belki de en önemlilerinden biri de iş sahasıdır. Aslında baktığımızda bu iş alanları bu tür gelişimlerden her yerde doğrudan veya dolaylı bir şekilde etkilenir. Gelişen yeni alanlar için o alanda kişilerin çalışması gerekmektedir. Onun içinde belli bir eğitim şarttır. İşte İŞKUR’da bu alanda önemli bir yerde ortaya çıkmaktadır. Çalışılması gereken alanda kişilerin belli bir eğitimi yoksa ya da çalışmak istedikleri alanla ilgili bilgileri az ise veya kendilerine bir iş yeri açmak istiyorlar ise İŞKUR, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Eğitim Programları dahilinde gereken bilgi ve tecrübeyi vermektedir. Öncelikle İŞKUR bünyesinde bu Eğitim Programlarından yararlanmak veya direkt iş aramak isteyen bireyler Türkiye İş Kurumuna kayıt  yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt işlemlerini ve Eğitim Programları ile ilgili de bilgi edinmek isterseniz sitemizde yer alan diğer konulara bakabilirsiniz.

İşkur İş İlanları Nedir?

İŞKUR ile istedikleri alanda iş sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bireyler Kurum bünyesine gerekli işlemleri yaparak kayıt yaptırdıklarında kendilerine ait bilgileri doldurarak bir öz geçmiş oluşturmaları gerekecektir. Bu bilgileri oluşturduktan sonra öz geçmişiniz de belirtmiş olduğunuz eğitim durumu, daha önceki iş tecrübeleri gibi alanlara uygun olarak çalışmak istediğiniz yerleri belirtmeniz gerekmektedir. İstenilen yerleri doğru ve eksiksiz bir şekilde bitirdiğinizde İŞKUR İş İlanlarına girerek size uygun işlere başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR’a giriş safhası ile ilgili genel bilgileri edindiğimize göre şimdi İŞKUR İş İlanları hakkında da edinilmesi gereken önemli bilgilere bir göz atalım.

Özel Sektörde veya Kamu Kurumlarında işçi statüsüyle çalışmak isteyen bireyler, İŞKUR İl Müdürlüğüne giderek oradaki yetkililer aracılığı ile sisteme üye olup ya da İŞKUR İnternet sitesinden yukarıda da belirttiğimiz işlemlerini gerçekleştirerek İş İlanlarına bakarak kendilerine uygun işi rahatlıkla bulabilirler. İnternet Sitesi üzerinden;

  • Belirtmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz ile eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirsiniz
  • Çeşitli kriterleri girerek yurt içi iş ilanlarını arayabilirsiniz aradığınız iş ilanlarından kişisel bilgileriniz ile eşleşen ilanlara başvurabilirsiniz.
  • Çeşitli kriterleri girerek yurt dışı iş ilanlarını arayabilirsiniz aradığınız iş ilanlarından yurt dışındaki iş yerlerine işçi sevk etmek isteyen işverenlerle verilen iletişim bilgilerinden faydalanarak kendileriyle direkt temasta bulunabilirsiniz.
  • Bilgi sahibi olmak istediğiniz memur ilanları gibi yukarıda belirtilenler dışında kalan diğer tüm ilanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İŞKUR’un internet sitesinde bulunan açık iş ilanlarına giriş yaptığınızda;

 

Yukarıdaki gibi bir sayfa önünüze gelecektir. Bu sayfa da üye olmadan da istediğiniz il, ilçe kişisel durum, öğrenim bilgisi durumu, çalışma yeri ve çalışma periyodu bilgilerini girerek de iş ilanlarına bakabilirsiniz. Ama üye olmadan baktığınız iş yerlerinin adını ve tam bilgilerinin göremezsiniz. sadece iş yerinin o anda aradığı pozisyondaki yeri görebilirsiniz.

İşveren İş İlanları Verme ve Eleman Arama

İşletme sahibi bir işletmeci iseniz ve İŞKUR bünyesinde bireyleri iş yerinizde çalıştırmak istiyorsanız öncelikle Kuruma  kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Gerekli bilgileri ve istediğiniz statü için gereken bilgileri verdikten sonra İŞKUR’dan faydalanabilirsiniz.

Kamu Eleman Arama

Eleman arayan Kamu Kurumu, istenilen alandaki iş gücü için İŞKUR’un internet sitesine üye olarak doğrudan  kayıt yaptırabilir ya da Kurumun her türlü iletişim adreslerini kullanarak istedikleri alandaki iş gücünü Kuruma belirterek ilan verebilir. İsterlerse de İŞKUR’a kayıtlı profillerden uygun olanları seçebilirler.

Özel Sektör Eleman Arama

Eleman arayan Özel Sektör firmaları, istenilen alandaki iş gücü için İŞKUR’un internet sitesine üye olarak doğrudan  kayıt yaptırabilir ya da Kurumun her türlü iletişim adreslerini kullanarak istedikleri alandaki iş gücünü Kuruma belirterek ilan verebilir. İsterlerse de İŞKUR’a kayıtlı profillerden uygun olanları seçebilirler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.